To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nowe zamówienie dla NGT - powiew świeżości?
#91
Spokojnie Panie i Panowie.
Jakaś data, jakieś głosowanie?
Może po zlocie (nie twierdzę, że będę) ale ,,na żywca'' cuś się może zrodzi.
Lista firm?
Później...
Najpierw określenie (się) czy coś chcemy, czy można to kupić ,,z półki'' czy też chcielibyśmy jakiegoś ,,chciejstwa''.

Ja zaproponowałem bluzę (właściwie to bieliznę) dla ,,plecakowców''.
Jest masę odzieży dla biegaczy, cyklistów, wędkarzy, myśliwych, piłkarzy,żeglarzy, koniarzy, etc.
A odzież dla ,,plecakowców'' jest wrzucona do wielkiego wora z nazwą ,,trekingowa''. Niewiele można z niego wygrzebać...
Co bym chciał?
Bluzę długi rękaw w której mogę napierać z worem i która pozwoliła by mi do pewnych warunków nie zakładać wiatrówki. Mam na myśli wiatr do powiedzmy 3 m/s. Powinna mieć bardzo ,,oddychający'' duży panel na plecach w miejscu styku z plecakiem. Ale nie żadne tam siateczki-burdelówki. Normalny ,,lity'' materiał. Oraz podobnie ,,oddychający'' (nie koniecznie ten sam) materiał od mankietów co najmniej 15 cm dla rozm. L, oraz wstawki pod pachami. Przód powinien być wiatroszczelny w możliwie największy sposób ale by nie była to cerata typu WindStoper. Zamek (dwudzielny???) do poniżej mostka. Może asymetryczny? Stójka krótka. Na ramionach wzmocnienia (ale nie w rozumieniu panzerwafe codura 1000) z jakąś watoliną (pianką?) by ograniczyć odciski/obtarcia od szelek plecaka. Być może także panel w miejscu pasa biodrowego, który i tak pilinguje wszystko... Dwie lekko skośne streczowe, naszyte kieszenie powyżej pasa biodrowego ale poniżej piersiowego - takie by zmieściły ,,na chwilę'' telefon lub okulary w opakowaniu.
Kolor - oliwka/khaki/szary lub ewentualnie czarny.
Żadne zamiłowanie - po prostu syf mniej widać.
Szwy do środka - zewnętrzne się zaciągają.
Materiały - idealnie by były jak najbardziej gładkie od zewnątrz - powód - robactwo.
Taka luźna propozycja. Także w nawiązaniu do tego co napisał ludz, że są ciekawe drapane dzianiny...
Chętnie poczytam o innych propozycjach ale konkrety.
Jak już coś wybierzemy (tak, wiem będzie to bardzo trudne) to wtedy ... ogłaszamy konkurs!!! Czyli piszemy do firm i prosimy o nadesłanie prototypu. Macamy, testujemy i ... zamawiamy.

P.S. Oczywiście nie zmieniam zdania, że najchętniej w zamówieniu grupowym (czyli z rabatem ;) ) zanabyłbym poncho od Helikona. :)
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Nowe zamówienie dla NGT - powiew świeżości? - przez tadek3 - 11-02-2019, 14:28
RE:Nowe zamówienie dla NGT - powiew świeżości? - przez dave. - 12-02-2019, 15:13
RE:Nowe zamówienie dla NGT - powiew świeżości? - przez dave. - 13-02-2019, 14:13
RE:Nowe zamówienie dla NGT - powiew świeżości? - przez PRS - 18-02-2019, 01:10

Skocz do: