To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Systematyka Nowego Forum NGT -czas na FINAŁ
#56
Tak sobie czytam ten watek i próbuję sobie wyobrazić nawigację po tym nowym forum, i mam obawy jak z tym będzie (jest wogóle gdzieś możliwośc podglądu nowego forum ?
Pozwolę sobie tylko zabrać głos w kwestii namiotów, bo tu mam nieco doświadczenia z poszukiwaniami i wyborami.
Pomysł baxa bardzo mi się podoba, ale nieco bym zmodyfikował dla poprawy czytelności
1. Namioty 1 osobowe
2. Namioty 2-3 osobowe
3. Namioty rodzinne
4. Inne ( i tu wrzucałbym właśnie wszelkie tarpy, daszki, moskitiery, namioty rowerowe itp)
Działu zajmującego się impregnacją osobnego bym nie tworzył, tylko w dziale Inne wystarczy wątek tegoż dotyczący, bo tak po prawdzie obecnie w impregnacje namiotu raczej nikt się nie bawi, a naprawa czy czyszczenie nie wymagają osobnego działu.
Uzasadniam moją propozycję jeśli chodzi o podział działów. Otóż takiego podziału właśnie mnie brakowało.
Zazwyczaj jak szukałem namiotu dla siebie, to celowałem w jedynki ze względu na gabaryt czy wagę.
Mało jest osób, które dla pojedyńczego piechura poszukują namiotu 2 os., bo to zazwyczaj już większa waga i gabaryt. Jeśli już ktoś szuka namiotu 2 os, to takie osoby dzielą sie na minimalistów, którzy szukają małej, lekkiej dwójeczki, która przy podziale na 2 osoby daje niską wagę, albo osób, które szukają namiotu większego, wygodnego, typowego biwakowca i tu różnica w wadze, cenie i gabarycie jest niewiele różniąca się od namiotów 3 osobowych. Bo mamy solidne dwójki o wadze ok 3 kg a i trókję o wadze 3,5 także solidną można ustrzelić . I jeśli takiego namiotu szuka piechur, dla którego liczy się waga, to sumaryczna waga na 2 czy 3 osoby będzie zbliżona w kategorii namiotów 2-3 os.
Namioty rodzinne to wiadomo - są rodzinne 3, ale i 6 więc tu wrzucałbym wszystko powyżej 3 osób.
Poddziałów ultralight, ekspedycyjne, tunelowe itp nie robiłbym, bo potem trudno odnaleźć właściwy wątek, a osoby, które szukają takiego namiotu zazwyczaj wiedzą czego chcą i znają modele, które oferują takie możliwwości, a jeśli nie znają, to się Im przedstawi takowe.
Wiem że administracja chciałaby dogodzić wszystkim, ale tak się nie da i ja optowałbym za powściągliwością z ilością działów. Czasem mniej, znaczy lepiej.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Systematyka Nowego Forum NGT -czas na FINAŁ - przez Doczu - 05-02-2019, 04:53

Skocz do: