To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Systematyka Nowego Forum NGT -czas na FINAŁ
#9
To ja poprę to co napisał Butchy :)

Podział ze względu na zastosowanie - nie ''wysokość - niskość'' jest bardziej sensowny. Tym sposobem w butach trekkingowych znajdą się i te wysokie i niskie i do backpackingu i do hikingu. To dobrze, bo przecież ogólnie są one stosowane do bardzo podobnych aktywności (ogólnie pojętego trekkingu), a dzielenie ich na mniejsze grupy byłoby zbyt skomplikowane.

Podobnie w butach biegowych będą te niskie i te wyższe. Można będzie poczytać o typowych ''adidasach'' biegowych i butach do biegów górskich - chyba częściej, bo chyba jednak taki jest mimo wszystko profil tego forum :)

Podobnie buty podejściowe - zazwyczaj niskie, ale są też ich wyższe odmiany o cechach charakterystycznych dla tego typu zastosowań.

Wysokogórskie - wiadomo jakie.

Tak samo wspinaczkowe i sandały.

Czy potrzeba dokładniejszego podziału? Chyba nie, ale praktyka pokaże, czy taki wystarczy dla przejrzystości pisania i szukania.


P.S.
Choć teraz często mamy pytania o buty do nart, szczególnie na skitury. Czyli jeszcze dział o butach narciarskich?

Są też pytania o zimowe buty do miasta i ogólnie obuwie miejskie. Nie wiem, czy warto tworzyć na forum oddzielny wątek o butach miejskich, ale do systematyki powyższej nie bardzo pasują.
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Systematyka Nowego Forum NGT -czas na FINAŁ - przez rytmar - 03-02-2019, 21:48

Skocz do: