To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Test Raczków i Nakładek Antypoślizgowych na Buty Rapeks Easy
#5
OT Przepraszam, że tak post pod postem ale tylko tak mogę dodać po 3 zdjęcia.

A teraz konkrety czyli dlaczego zainteresowałem się raczkami od Rapeksa ;)

Podczas moich zimowych, turystycznych wędrówek zabierałem albo raki albo raczki.
Do tego jeżeli jest pokrywa śnieżna to także rakiety.
Zazwyczaj ,,żelastwo'' okazywało się niekonieczne w terenie i niepotrzebnie dźwigałem zbędne gramy. Z drugiej strony często poruszając się leśnymi, beskidzkimi drogami brakowało mi ,,ciut'' czegoś co poprawiło by przyczepność na lodzie. Koledzy używali najprostszych nakładek gumowych (tych z ,,żółtymi'' pinami), które pomimo tandetności przejawiającej się ,,gubieniem'' kolców były wystarczające do bezpiecznego poruszania się po ,,szklanych drogach''. W tych samych warunkach raczki CT męczyły mi nogi więc często z nich rezygnowałem.
Koledzy zakładali ,,prezerwatywy'' rano i ściągali na bazie - wchodzili w nich do sklepów, autobusu/busu, prowadzili auto - w skrócie zapominali, że mają je na nogach. Wejścia w raczkach CT np. do sklepu w Cisnej sobie nie wyobrażam ;)
Nakładki gumowe z mini kolcami (same ,,kolce'' to tylko ok 2 mm) nie zapewnią przyczepności szczególnie podczas zejść zalodzonymi ,,rynnami'' typu szlak żółty z Chatki Puchatka czy zejście z Rawek. Tu przydadzą się Rapeksy, które będzie można w miarę ,,nagłej'' potrzeby szybko założyć. I chciałbym zakładać je jako dodatek do nakładek gumowych.
Czy taki ,,patent'' się sprawdzi? Czy guma nakładek wytrzyma kontakt z płaskownikiem raczków? To niewiadome na które chciałbym odpowiedzieć.
Na razie ,,w domu'' takie połączenie na butach z podeszwą Vibram Fuora wygląda obiecująco. W zanadrzu mam jeszcze pomysł by na odcinki gumy założyć kawałki taśmy rurowej z doszytym rzepem by zabezpieczyć gumę.
Wagowo ,,komplet'' to 340 g vs 566 g raczków CT oraz bardzo szybkie zakładanie i zdejmowanie. Cenowo komplet od Rapeksa wygląda także korzystniej niż klony CT (nie mówiąc o Katholach) szczególnie, że jest szeroko dystrybułowany do sklepów stacjonarnych i odpada koszt przesyłki. Oczywiście 5 dych za nakładki to nie jest mało. Zobaczymy jak długo utrzymają się te mini kolce w gumie, czy ich długość nie jest zbyt mała. Sezon na gleby, ,,orły'', ,,zające'' i złamania właśnie się zaczyna.
https://www.youtube.com/watch?v=aJf4Wd5E_Rc

Pożyjemy, pochodzimy, zobaczymy.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny


[Obrazek: 9302-5-1.jpg]


[Obrazek: 9302-5-2.jpg]


[Obrazek: 9302-5-3.jpg]

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Test Raczków i Nakładek Antypoślizgowych na Buty Rapeks Easy - przez PRS - 02-12-2018, 19:11

Skocz do: