To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar
#59
Wziąłem swoje Hagany X-Trace do Świeradowa-Zdrój. Spadło ostatnio nieco śniegu to też trzeba użyć nart, bo może nie będzie więcej okazji w tym sezonie ☹.

Żeby pojeździć trzeba narty wynieść wysoko w góry, bo niżej raczej wiosna panie. Szaro, ponuro i ciepło. Akurat ocieplenie przyszło na weekend i wiatr mocny. Zima jest tylko w kalendarzu niestety.
Wyżej śnieg zlodowaciały od ciągłych zmian temperatury, później z czasem coraz bardziej rozmokły.
Tym niemniej było fajnie, bo ludzi niedużo i słońce coś tam poświecało. Połaziłem po trasach - czasami całkowicie ''dziewiczych'', gdzie moje narty robiły pierwszy ślad. Ogólnie cicho, bo wiatr między drzewami nie przeszkadzał, nastrojowo i spokojnie.
To inaczej niż obok schroniska Chatka Górzystów, gdzie kolejka po jedzenie z kuchni wychodziła aż na zewnątrz budynku ciągnąc się krętym ogonem. Jakiś obłęd. Nie pamiętam takiego oblężenia, a przecież – choć nie często – to bywam tam od wielu lat. Jakaś nowa moda na góry, narty, czy nie wiem co? Normalnymi stały się korki drogowe przy wjeździe i wyjeździe z miejscowości takich, jak Karpacz, czy Szklarska. Tego dawniej (nie tak dawno temu) nie bywało. W Karkonoszach zimą, tam poza wyciągami, było zawsze dość mało ludzi. Teraz nie ma szans na miejsce w schronisku i na szlakach trudno o samotność. Nie jeździłem tam latem, aby nie cierpieć, a teraz i zimą przestaje mi się podobać.
Ale dość już o tym 😊.

Kurtki X1 używałem tylko na postojach dla posiłku. Spokojne zakładałem ją na wierzch softa Arcteyx Gamma MX Hoody. Nie musiałem niczego zdejmować. Aura jest dla mnie dość mocno dopasowana, więc zdziwiłem się, że mogłem ubierać ją w ten sposób.

W niedzielę przeniosłem się do Jakuszyc, aby na przygotowanych trasach pośmigać na biegówkach. Przyjechałem bardzo wcześnie, bo przecież byłem już w górach, to też nie brakło miejsca na parkingu i na szlakach było pustawo. Śnieg początkowo zlodzony, później coraz bardziej miękki. Mało go. Są miejsca – te niżej położone - gdzie kamienie widać i ziemia prześwituje.
Pogoda nie zimowa. Jeszcze cieplej niż w sobotę, a po południu zaczął padać deszcz!

To nie warunki dla użycia takiej kurtki, jak Aura X1. Znowu była jedynie ochroną na postojach, aby nie wyziębić się w bezruchu. Nie jest ciężka, ani duża po spakowaniu, to też spokojnie mieściła się w plecaku, którego używam do biegówek.

Zimy, takiej prawdziwej nie ma w górach i coraz bardziej wygląda na to, że już nie będzie. Planując ten weekend wszędzie widzę zapowiedzi deszczu, zamiast śniegu. O mrozie można tylko pomarzyć. Będę zatem kończył test Aury, bo plany które snułem na dalszą zimę raczej trzeba odłożyć na…

Oczywiście dodałem zdjęcia:

https://photos.app.goo.gl/XMyuVvtLFdKfuBRDA
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar - przez dave. - 13-10-2018, 09:18
RE:20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar - przez rytmar - 19-02-2020, 14:36

Skocz do: