To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar
#55
Udało się wyrwać w góry. Ten miesiąc jest trudny czasowo - sprawy rodzinne, zawodowe i jeszcze jakieś szkolenia. No, ale bywa i tak, że niekiedy zamiast tego czego chcemy dostajemy w zamian to co konieczne 😊.

Pojechałem oczywiście w Karkonosze, do Karpacza. Niestety był to tzw. „długi weekend”. Już zapomniałem, że w takie dni miałem nie pchać się w góry. Korki na drodze, korki w miasteczku, brak miejsc do parkowania i tłumy ludzi na szlaku. Wybrałem szlaki niepopularne, więc jakoś dało się oddychać, ale w schroniskach pełno, gwarno, głośno wręcz. Podobnie w samym Karpaczu. Kolejki do stolika w restauracjach, samochody niemal stojące w sunącym ulicą nieprzerwanym sznurku pojazdów i pełne pieszych chodniki. Nie lubię takich klimatów - nie po to jeżdżę w góry.

A w górach pogoda przyjemna. Słonecznie, lekko mroźno, ze słabym raczej wiatrem. Nie zmoczyłem tym razem X1, bo nie padało 😊. Służyła mi kurtka na postojach. Trochę też w niej połaziłem, gdzie mocnie powiewało i zanim się zagrzałem. Utwierdziłem się, że sama X1 nałożona na bieliznę daje więcej ciepła niż zestaw polar 100 + HS.

Ciągle myślę o wyjeździe namiotowym. Niestety mimo tego, że jakiś śnieg w górach leży, to jest go za mało. Jest miękki, nieuleżały. Wysokie kępy traw, pniaki, korzenie, połamane gałęzie, różne zapadliny są ledwie przykryte lub wystają ponad śnieg. Trzeba by szukać czegoś naprawdę płaskiego i gładkiego, a po ciemku i poza szlakiem to taka sobie zabawa. Mam nadzieję, że w końcu napada odpowiednio 😊.

Wcześniej zabrałem Aurę nad morze do Międzyzdrojów, gdzie spędziłem Sylwestra. Podobnie, jak rok wcześniej służyła mi do spacerów po mieście i na plaży. Kurtka jest naprawdę ciepła, pozwala ubrać się lekko pod spodem. Wchodząc do ciepłego pomieszczenia (np. restauracji) wystarczy zdjąć tylko kurtkę - nie ma innych ciepłych warstw do ściągania, aby nie grzać się za bardzo. Kaptur i jego regulacja są świetne. Coraz bardziej mi się to podoba. Zacząłem chyba częściej zmieniać ustawienia (bo inne zastosowania) i naprawdę system X zastosowany przez Aurę działa wyśmienicie.

Zdjęcia nowe:
https://tiny.pl/t8xq3

https://photos.app.goo.gl/XMyuVvtLFdKfuBRDA
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar - przez dave. - 13-10-2018, 09:18
RE:20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar - przez rytmar - 08-01-2020, 12:50

Skocz do: