To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar
#50
Kolejny „długi weekend” w kalendarzu, więc pojechałem do Zawoi.

Zaraz po przyjeździe - niemal z samochodu - wyszedłem na Mosorny Groń. Dzień dość ciepły, ale na górze fajnie było założyć kurtkę Aury, aby w pełnym komforcie popatrzeć na okolice. Na szczęście nic nie przeszkadzało w napawaniu się widokami.

To zupełnie inaczej niż w niedzielę. Od rana padał deszcz, a nieco powyżej wszystko kryło się w gęstych, ciężkich chmurach. Na Babią Górę ruszyłem z Przełęczy Krowiarki - od razu w komplecie membran. Było zimno, więc przemoczenie deszczem nie byłoby fajne. Oczywiście spodziewałem się zapocenia, bo droga dość stroma i po czasie rzeczywiście nieco się zagrzałem. Ale też wraz ze wzrostem wysokości robiło się coraz zimniej. Deszcz przemienił się w śnieg i coraz mocniej dawał się we znaki wiatr. Już nie było za ciepło. Membranę założyłem bezpośrednio na koszulkę, a teraz trzeba było wyciągać z plecaka polar i rękawiczki. Sypało mocno i mocno wiało. Ubieranie się w takich warunkach to żadna przyjemność :).
Na szczycie, za słynnym murkiem z kamieni, nałożyłem na wszystko X1 od Aury, aby w cieple napić się herbaty i przegryźć co nieco przed dalszą drogą (Mała Babia, Markowe Szczawiny i powrót dołem do Krowiarek).

Ostatni dzień to powrót do domu. Pogoda jeszcze inna niż poprzednio. Śnieg, który sypał całą noc pokrył wszystko grubą warstwą świeżego, białego puchu. Śnieg mokry, ciężki oblepił drzewa zginając gałęzie i konary tak nisko, że czasami dla przejścia trzeba było przeciskać się na dość szerokim przecież szlaku. Wyszło też słońce. Zrobiło się przepięknie, całkowicie zimowo, a przecież właśnie zimowe góry lubię najbardziej :).
Poszedłem w kierunku schroniska na Hali Krupowej, aby połazić po okolicy, pooglądać przed kilkugodzinnym powrotem. Testowanej kurtki nie zakładałem, bo nie było takiej potrzeby.

Tradycyjnie dodałem nowe zdjęcia.
https://photos.app.goo.gl/XMyuVvtLFdKfuBRDA
---
Edytowany: 2019-11-16 23:19:17
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar - przez dave. - 13-10-2018, 09:18
RE:20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar - przez rytmar - 16-11-2019, 11:40

Skocz do: