To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar
#46
Zabrałem kurtkę X1 na „wyjazd długo-weekendowy”. Wybrałem się rowerem nad morze, aby objechać Zalew Szczeciński i kawałek polskiego wybrzeża od Świnoujścia do Kołobrzegu i z powrotem.
Pogoda była, jak każdy widział – chłodno, wietrznie i deszczowo. Rano wręcz zimno. Brrr.
Dlatego chwaliłem dzień, w którym włożyłem X1 do jednej z sakw 😊. Kurtka przydała się nie tylko na postojach, dla posiłku, czy też do łażenia po miejscowościach w celach turystycznych.
Doskonale spisała się X1 w czasie wyjść na plażę – szczególnie tych wieczornych. Tam zimny, północny wiatr hulał sobie w najlepsze próbując wciskać się wszędzie, gdzie może wyziębić, a ja w zapiętej pod brodę gardzie i szczelnym kapturze mogłem śmiać się z jego starań 😊
Używałem też Aury do jazdy na rowerze – szczególnie rano, kiedy temperatura niewiele wznosiła się ponad mróz, a wraz z silnym wiatrem było szczególnie niemiło. Tutaj kurtka spisała się wyśmienicie. Dopasowany, prawie opięty krój ograniczał furkotanie odzieży, przedłużany tył chronił plecy przy pochyleniu nad kierownicą, a długie rękawy nie odkrywały nadgarstków. Materiał nie puszczał wiatru, a wentylatory pozwalały uniknąć przegrzania. Niestety kaptur, który dam radę wcisnąć na swój kask wspinaczkowy, nie wchodzi na ten rowerowy. A byłoby idealnie wręcz 😊.
Nie używałem X1 w deszczu. Po doświadczeniach górskich wiem, jakie są ograniczenia materiału wierzchniego dla wody. Wolałem mieć suchą ciepłą warstwę w sakwie „na zaś” niż mokrą szmatę na plecach teraz, bo ciepło.

Ogólnie bardzo się cieszę z decyzji zabrania Aury X1. Okazała się bardzo przydaną w tych warunkach i ogólnie bardzo fajną na rower. Teraz wiem, że będą ją wkładał do sakw na każdy kolejny wypad. Nawet jeśli pogoda będzie znacznie ciekawsza (mam taką nadzieję) to dobrze mieć ze sobą coś cieplejszego, co sprawdzi się nie tylko podczas oglądanie miejscowych atrakcji, ale też w czasie jazdy, kiedy będzie taka potrzeba.

Dodałem kilka zdjęć do albumu:
https://photos.app.goo.gl/XMyuVvtLFdKfuBRDA
---
Edytowany: 2019-05-14 14:15:29
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar - przez dave. - 13-10-2018, 09:18
RE:20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar - przez rytmar - 14-05-2019, 10:14

Skocz do: