To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar
#30
Wybrałem się do Świeradowa Zdrój, aby pochodzić, pobiegać na nartach BC z wiązaniami X-Trace. Było to też rozpoznanie tej części Gór Izerskich pod kątem takiej aktywności w połączeniu z zimowym biwakowaniem.

Rejon Jakuszyc jest tłoczny, hałaśliwy, wyratrakowany. Ze świecą szukać tam samotności i spokoju. Tam się biega, śmiga. Tam się ćwiczy, poci i męczy.
Tutaj można kontemplować naturę, słuchać ciszy. Tutaj można pobyć samemu, zadumać się i odpocząć. Psychicznie oczywiście, bo wysiłku fizycznego przecież nie unikniemy w górach (a z resztą kto by chciał nie męczyć się w górach 😊). Wystarczy tylko oddalić się odpowiednio daleko od Stogu Izerskiego zawłaszczonego przez zjazdowców i innych takich co to „lubią być w górach” – w dużym możliwie towarzystwie, w otoczeniu tłumu, tam gdzie gwar, ruch i ciepłe posiłki podają i piwo polewają.

Pogoda dopisała. Było mroźno i słonecznie. Podchodząc ze Świeradowa na górę poruszałem się w cienkim softshellu. Aurę X1 ubrałem na siebie dopiero na Stogu Izerskim. Tam zaraz za schroniskiem zaczyna się lekki zjazd. Kopny śnieg, nieprzetarte trasy i kluczenie. O bieganiu można zapomnieć. Raczej chód, posuwanie się do przodu między drzewami i jazda w dół. Można w waciaku.
Kiedy wyszedłem na bardziej utwardzone trasy i ruszyłem nieco energiczniej do przodu, okazało się, że trzeba było schować Aurę do plecaka. Za ciepło.
Znowu ubrałem X1 wieczorem - zjeżdżając, początkowo trasą narciarską, a potem szlakiem turystycznym do miasta.

Testowana kurtka służyła mi też na postoju, kiedy posilałem się dla nabrania mocy 😊.
Mimo mrozu było mi ciepło i przyjemnie, a Aurę zarzuciłem na bieliznę termoaktywną jedynie. Kolejny raz przekonuję się, ze to naprawdę ciepły ciuch, mimo dość skromnej gramatury wypełnienia.

https://photos.app.goo.gl/XMyuVvtLFdKfuBRDA
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar - przez dave. - 13-10-2018, 09:18
RE:20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar - przez rytmar - 21-01-2019, 12:51

Skocz do: