To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar
#22
Regulacja nasunięcia daszka na głowę taka, jak w kurtce Salewy z Twojego linku jest dość fajna, ale tylko dość. Dlaczego? Bo jest zero-jedynkowa. Albo nasuwa się do przodu na maksa (zamek odpięty), albo cofa ile może (zamek zapięty). W wielu kapturach mamy z tyłu prostego rzepa (np. testowany tutaj Eider Uphill), albo elastyczną linkę ze stoperem (Arcteryx) dzięki którym możemy zmieniać objętość kaptura w tym kierunku bezstopniowo, dopasowując stopień nasunięcia daszka na czoło tak, jak nam pasuje.

Odnośnie regulacji kaptura w X1 to nie mam do końca wyrobionego zdania. Za mało go używam w warunkach realnych, aby już teraz wyrażać opinie. Mam na to rok. To jest system, który ma być szybki w działaniu, łatwy w obsłudze. Zobaczymy. Nieraz było tak, że po próbach w różnych warunkach przekonywałem się do pewnych rozwiązań, choć na początku wydawały mi się nietrafne (np. garda w kurtce Arcteryx Appha SL z początku wydawała mi się za niską, po czasie okazała się optymalną).


A tak popatrzyłem na Mammuta Rime i zdjęcie (pod spodem). Tutaj kaptur z boku dochodzi do bocznego paska w kasku.

Na zdjęciu Aury:
https://tiny.pl/thnmz
też kaptur tyle twarzy zasłania.

Pasek kasku ukazuje się nieco po przekręceniu głowy. Nie wiem, jak to jest we wspomnianym Mammucie, bo nie mam takiego zdjęcia. Rzeczywiście jest w Mammusie dłuższy daszek niż ten w X1 i niższa garda. Ale gardę zawsze można obnizyć odpinając zamek nieco :)

Trzeba też zuważyć, że mój kask Petzl Elios jest dość duży. Nałożone na niego kaptury typowych kurtek wspinaczkowych Eidera i Arcteryxa też pozostawiają spore obszary twarzy odkryte, co widać na zdjęciach z moich poprzednich testów.

Tak, więc ja bym się jednak wstrzymał z ostateczną oceną. To dopiero początek testu.
-------------------------------------------
cześć i czołem


[Obrazek: 9286-22-1.jpg]


[Obrazek: 9286-22-2.jpg]

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar - przez dave. - 13-10-2018, 09:18
RE:20.11 - start test kurtki Aura model X1 / rytmar - przez rytmar - 04-12-2018, 15:45

Skocz do: