To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Ogrzewanie namiotu piecykiem gazowym, katalitycznym.
#24
(29-01-2022, 23:48)Markxy napisał(a): Skosnoocy sprzedaja na znanej witrynie rozne "ogrzewacze"
Warto to kupowac, czy stosowac tylko na otwartym powietrzu ?

Co ewentualnie warto kupic zeby bezpiecznie dogrzac namiot ?

Jakiś czas temu interesowałem się pomysłem ogrzewacza z doniczek, gdzie źródłem ciepła są małe podgrzewacze w osłonkach z folii aluminiowej.
Ale to pomysł bardziej na spanie podczas wycieczek w aucie (by nie włączać silnika) niż do namiotu, bo takie rozwiązanie ma jednak swoje wymiary i ciężar. Być może patent ten sprawdziłby się przy jakimś dłuższym biwaku i jednak większym namiocie, bo to wciąż otwarty ogień.

Osobiście ideę tę sprawdzałem bardzo krótko i bez użytkowania w terenie. Nie mam na ten temat żadnych wniosków.

Daleki byłbym od zakupu od majfriendow i używania w namiocie "słoneczek" na kartusze gazowe:
1. pomimo jakiejś tam obudowy z prętów to jednak otwarty ogień
2. rozgrzane do czerwoności elementy
3. konstrukcja słoneczko+kartusz raczej mało stabilna

A namiot ulega całkowitemu spaleniu w ułamku sekundy...

Przy turystyce z namiotem typu wędrówki a noclegi tam, gdzie dojdziemy i rozbijemy namiot, to raczej najbezpieczniej dogrzewać się w śpiworze (podgrzewacze chemiczne, bateryjne czy termofory różnej maści).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [Recenzja] Adapter na kartusze CV190/C206 - przez grendel - 30-01-2022, 11:21
RE: [Recenzja] Adapter na kartusze CV190/C206 - przez dave. - 30-01-2022, 20:19

Skocz do: