To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian
#22
Nie bardzo podoba mi się układ graficzny ngt: nie wydaje mu się przejrzysty, irytuje mnie to, że na stronie mieści się jedynie 20 postów, że zdjęcia dodaje się w załącznikach a nie poprzez linki typu [img]link[/img], że wątki pojawiają się w porządku chronologicznym, bez podziału ich na różne kategorię w rodzaju buty, plecaki itp., że nie widać, kto ile postów dotychczas napisał, co nie pozwala ocenić, czy osoba pisząca jest w miarę aktywna, czy to dopiero jej pierwszy, drugi tu post (stałych użytkowników oczywiście się rozpoznaje, ale przecież takich jest pewnie około może 30). Niemniej zdaję sobie również sprawę z tego, że wprowadzenie takich zmian to wcale nie taka prosta sprawa, wymaga czyjegoś wysiłku, pracy i poświęcenia prywatnego czasu, a w dodatku, jak to każda zmiana, może przynieść skutek różny od zamierzonego. Tak więc choć, jak wspomniałem, nie bardzo przepadam za formą graficzną forum, to ponieważ jakoś to tyle lat już działa, to niekoniecznie widzę potrzebę jakichkolwiek większych zmian i do nich wcale nie namawiam. Tym bardziej, że widziałem, jak właściwie umarło popularne niegdyś forum biegowe, gdy w sposób najwyraźniej nie do końca przemyślany i dopracowany zmieniono jednego dnia niemal wszystko. Zmiana okazała się zbyt duża, zbyt gwałtowna, nie do końca przemyślana i coś fajnego skończyło się. Lepiej zachować ten nieco rustykalny wygląd ngt, zachowując społeczność i wygenerowane treści, niż to wszystko stracić próbując stać się młodym.ładnym, trendy. W końcu jeśli jakiejś treści nie można tu odnaleźć, to nie dlatego że forma forum jest taka a nie inna, ale że jej po prostu najwyraźniej nie ma.
Jedyne co bym postulował, to zniesienie limitu znaków w szafie sprzętowej. Nieraz nie chcę pisać obszernej recenzji, natomiast taką mini, na pół strony, to bym lekko skrobnąl.

Podziwiam wieloletnią pracę adminów. To kapitalna naprawdę robota. Podoba mi się ngtetykieta, która się sprawdza w działaniu. Co o tyle zaskakujące, że, było nie było, nie piszemy tu pod nazwiskami, a to w świecie wirtualnym często skutkuje trollowaniem, agresją, której tu szczęśliwie nie ma.

Wspólne zakupy pełnią dla mnie funkcję integrującą a nie użytkową. Myślę że podobną rolę by pełniły akcje wspólnego projektowania sprzętu, ale to niestety, nie z winy ngt, nie zawsze mogło i może wypalić.

Pewnie raz na pewien czas, taka dyskusja o przyszłości forum jest potrzebna, ale żeby jakiś wymierny ślad po niej pozostał, może by każdy tu piszący dodał w tym tygodniu jakąś recenzje, hę? :)))
-------------------------------------------
gavagai.ngt.pl

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - przez gavagai - 05-04-2016, 23:19

Skocz do: