To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] La Sportiva Boulder X Mid GTX
#4
Te 20 km to było nie tylko na drogach wspinaczkowych. Chyba na szczeście, bo inaczej chyba bym pękł ;) 20+ k to było, ogólnie, w opisywanych butach na przełomie lipca/sierpnia w A. Julijskich, częściowo na drogach wspinaczkowych (stąd więcej w pokonałem w nich deniwelacji ''pod górę'' niż ''do dołu'':)). Niektóre jednak z zeszłorocznych dróg było na tyle trudnych, że nie ośmieliłbym się wystartować na nie w takich butach: w ruch więc szły typowe buty wspinaczkowe, czyli LS Miury. Boulderów używałem na drodze wspinaczkowej zaś wtedy, kiedy wiadomo było, że dalsze wyciągi będa już proste proste, czyli nie trudniejsze niż IV (stąd np. przewspinałem w nich górną część Drogi Niemieckiej na pł. ścianie Triglava i pł-zach. grzebień kopuły Triglava).
Zwykle sobie na koniec roku skrupulatnie liczę te wszystkie metry, drogi, ale coś 2015 r nie miałem siły podsumowywać... Ale spojrzałem jeszcze teraz do ''dzienniczka'' i na samej sztucznej ściance zrobiłem w nich łącznie ca. 3.000 m przewyższeń (w okresie maj-czerwiec'15).
Co do nazewnictwa. Owszem, kiedyś w użyciu był taki termin ''buty przewodnickie'', teraz jednak, mam wrażenie, wyszedł on trochę z mody. To jednak dość dobry termin ogólny, pasujący do tych butów. ''Buty podejściowe'' to termin na tyle szeroki, że np. w Stanach może podpadać pod niego również taki zwykły but biegowy, czy tym bardziej do biegów górskich.
-------------------------------------------
http://gavagai.ngt.pl

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Recenzja] La Sportiva Boulder X Mid GTX - przez gavagai - 09-03-2016, 23:51

Skocz do: