To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


38 zlot - Karkonosze, Łabski Szczyt....i po zlocie
@lucas_t

Chyba niezbyt precyzyjnie się wyraziłem, stąd rozumiem uwagę. Pozwól zatem, że sparafrazuję swój tekst ''skompresowane do archiwum (ZIP, RAR itd.) i ZABEZPIECZONE hasłem.''
Wstępnie muszę przyznać, że zwrot ''skompresowane do archiwum zip, rar'' w odniesieniu do plików typu RAW, JPG, PNG, avi, m2ts, VOB i innych śmiesznie wyglądających skrótów nie jest zbyt odkrywcze. Winienem napisać ''spakować do archiwum (...)'', gdyż osobom znającym zagadnienie wiadomym jest, że kompresja tego rodzaju plików do archiwum jest bezsensowna, ponieważ uzyskane oszczędności w rozmiarze pliku są niezauważalne. Jeśli jednak mamy na myśli nie kompresję a spakowanie do archiwum, które można wykonać bez kompresji, to jest to pożądane i pomocne przy przesyle plików w sieci (archiwum można podzielić na części dowolnej wielkości) a co ważniejsze - dodatkowo gwarantuje bezpieczeństwo poprzez zabezpieczenie archiwum hasłem, bez podania którego niemożliwy jest dostęp do zawartości archiwum przez osobę nieuprawnioną.

Myślę, że to sprostowanie wyczerpująco tłumaczy moją sugestię. Pozdrawiam.
---
Edytowany: 2016-02-22 21:30:25

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:38 zlot - Karkonosze, Łabski Szczyt....i po zlocie - przez grendel - 22-02-2016, 20:26

Skocz do: