To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Nordhorn NH Tactic
#1
OPIS PRODUKTU:

Skład:
Bawełna: 42% (ściągacz)
Wełna merynoska: 31% (stopa)
Poliamid: 25%
Elastan: 2%
Przeznaczenie:
Skarpeta na okres od wiosny do jesieni, z wysokim, bezuciskowym ściągaczem. Spód stopy, oraz pięta i palce mają delikatne frottowanie w celu poprawienia amortyzacji.

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
26-09-2015, 10:59

Produkt wprawdzie nie jest w oficjalnym obiegu, ale został wykonany na zlecenie Skandynawskiej Armii i kilka par zostało do testów, więc grzechem byłoby nie skorzystać.
W paczce od Nordhorna otrzymałem skarpety NH Tactic, gadżety typu ''skarpeta'' na komórkę czy opaska na rękę frotte, oraz trochę broszurek i drobniejszych gadżetów.
http://tinyurl.com/prdjvvn
http://tinyurl.com/pfcjvw3

Same skarpety zszyte tekturką z nazwą producenta i wieszaczkiem. Żadnego marketingowego bełkotu itp. Prostota w czystej postaci. Żółty pasek u góry sugeruje że otrzymałem skarpety w rozmiarze 36-38, ale przymiarka pokazała, że chyba doszło do jakiegoś nieporozumienia, ponieważ były na mnie dobre. Producent uważa, że na rozmiar 42-43 pasek powinien być czerwony. No nie ważne - to drobiazg. Nawet nie zawracałem Producentowi głowy z tego powodu. Ważne że skarpety pasowały.
Niedawno minął rok odkąd je mam. W tym czasie były ze mną na wypadzie do Rosji, gdzie przeszły pierwszy test, używałem ich podczas kilkudniowych i weekendowych wypadów w góry typu beskidzkiego czy sudeckiego. Towarzyszyły mi także przy okazji wypadów na biwaki za miasto, grzybobrania itp.
Zacznę od pierwszych wrażeń które opisałem na forum:
'' Nosiłem je 3 dni, z czego przez 2 dni uskutecznialiśmy trekking po 25-30 km dziennie.
Wcześniej używane były podczas miejskiej eskapady po Moskwie, ale też w butach trekkingowych.
Miłym zaskoczeniem dla mnie był brak nieprzyjemnego zapachu. Skarpeta była bardziej sucha niż w podobnych warunkach Bridgedale Active Light Hiker, które to są moimi ulubionymi skarpetami i które używam od lat. Nie ukrywam że merino wool kojarzyło mi się właśnie z nieprzyjemnym zapachem, a tu miłe zaskoczenie.
Niestety w trakcie treku przetarł mi się zapiętek w jednym bucie i to odbiło się na skarpecie. Otóż w miejscu gdzie zapiętek stykał się ze skarpetą powstało pillingowanie, a w zasadzie ''wałki'' wełny i przypuszczam że w tym miejscu NH Tactic może się przetrzeć.
Dla porównania, na Bridgedale nie ma ani śladu, a była użytkowana równie intensywnie. Niestety wychodzą wady naturalnych materiałów :( Zobaczymy co będzie dalej. Skarpetę spillingowaną będę obserwował.''
Teraz już z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że moje obawy były przedwczesne, ponieważ skarpety używane w tych samych butach przez rok od tego czasu, nie przetarły się do dziś.
http://tinyurl.com/ouoc4ml
http://tinyurl.com/ofcoyk9
Kolejna ciekawostka. Na jednym z biwaków za miastem, podczas rąbania drewna, siekiera się omsknęła i przyłożyłem nią w but rozcinając but, skarpetę i nogę. Miało to miejsce krótko po powrocie z Rosji. Postanowiłem nic z tą dziurą nie robić by zobaczyć jak się materiał zachowa.
Tak to wyglądało w maju:
http://tinyurl.com/p5fmb6l
Do dziś nic w tym zakresie się nie zmieniło. Dziura jest ale nie powiększa się już.
Termika:
Skarpety, choć nie są przeznaczone na zimę, używane były przez cały rok, choć w ubiegłym sezonie zimowym to mrozów strasznych nie uświadczyłem, ale zauważyłem że moje typowo letnie Bridgedale Active Light Hiker jednak oferują mniejszy komfort niż HN Tactic. Oczywiście to nie powinno dziwić, ale jednak biorąc pod uwagę że Bridgedale jest jakby bardziej ''puszysta'', spodziewałem się, że różnica nie będzie wyczuwalna. Bardzo miłe zaskoczenie.
Komfort:
NH Tactic nosi mi się bardzo dobrze. Nic nie uwiera, nie mechaci się, po zdjęciu obuwia na stopach nie pozostają ''farfocle'' ze skarpet.
Zmoczone skarpety schną szybko i dają się nosić z powodzeniem po 2-3 dni intensywnej wędrówki, bez wydzielania przykrego zapachu, ale zaznaczam że to może być cecha indywidualna. Z racji że ja chadzam w butach skórzanych z pełną wyściółką skórzaną, bez żadnych membran, latem ma to znaczenie.
Oczywiście po tym roku użytkowania skarpety straciły trochę na swej ''puszystości'', ale nadal są moimi ulubionymi skarpetami na ciepłe dni.
Podsumowanie:
NH Tactic wprawdzie jeszcze nie można kupić w sklepie, ale z pewnością jest to produkt, który na półkach powinien się znaleźć. Uważam je za produkt pełnowartościowy i przede wszystkim oferujący bardzo dobrą jakość, a biorąc pod uwagę przegląd oferty Nordhorna, także i rozsądną cenę.
Z początku miałem obawy co do zastosowania wełny merynosów. Obawiałem się, że skarpeta latem będzie bardzo ciepła, będzie śmierdzieć, czy też nie będzie trwała. Przyznaję z pokorą - myliłem się.
Jeśli tylko trafią do sklepów, z pewnością się zaopatrzę w kilka par jako zastępstwo dla wysłużonych już Bridgedale Active Light Hiker. Oczywiście jeśli tylko Producent nie przesadzi z ceną :)
Widoczne na pierwszym zdjęciu w teście skarpety ułożone sa od góry ''lewa'' strona, u dołu ''prawa'' strona
Reszta zdjęć http://tinyurl.com/nvm75d4

OCENA PRODUKTU:

Wygoda: 5/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 5.00/5


[Obrazek: DSC_6306_mini.jpg]

[Obrazek: DSC_6298_mini.jpg]


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez Doczu - 26-09-2015, 10:43
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez sołtys - 26-09-2015, 11:13
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez rytmar - 27-09-2015, 21:43
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez gumibear - 27-10-2015, 20:07
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez wideł - 02-11-2015, 22:46
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez Doczu - 03-11-2015, 06:13
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez wideł - 04-11-2015, 08:30
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez PRS - 04-11-2015, 08:42
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez botx - 04-11-2015, 09:20
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez Doczu - 04-11-2015, 10:04
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez boguś b - 04-11-2015, 10:09
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez Doczu - 04-11-2015, 10:24
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez wideł - 04-11-2015, 10:35
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez Doczu - 04-11-2015, 18:07
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez T25 - 04-11-2015, 18:29
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez Felek - 30-11-2015, 08:10
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez Doczu - 13-01-2016, 03:50
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez Felek - 13-01-2016, 07:57
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez Doczu - 13-01-2016, 08:22
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez Dirwelinger - 23-01-2016, 20:46
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez gumibear - 07-11-2016, 14:32
RE:[Recenzja] Nordhorn NH Tactic - przez PRS - 10-11-2016, 00:02

Skocz do: