To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


kamery, rejestratory sportowe / kamera outdoorowa
#30
Ja mam od jakiegoś czasu kamerkę GoPro Hero 4.
O formatach i klatkażu możliwych do uzyskania nie będę pisał, bo o tym poczytasz w sieci do woli. W każdym bądź razie jest to dzisiejszy top w tej dziedzinie.
Można powiedzieć, że jestem zadowolony z kamery. Jakość nagrywanego obrazu jest naprawdę świetna. Jakieś problemy z ''niebieskim śniegiem'', które ponoć nie były obce wersji 3 nawet tej z plusem, tutaj zostały usunięte. Obraz jest czysty, prawidłowo nasycony i wyskalowany. Tym co mnie najbardziej zachwyca jest niebywała szybkość i łatwość łapania ostrości na obiektach pojawiających się w różnej odległości i z dużą szybkością.
Mam kamerę Sony HDR-GW 66 VE wodoszczelną, małą z zoomem optycznym.
http://www.sony.pl/electronics/handycam-...66e-gw66ve
Ta bardzo często gubi się w pewnych warunkach szukając punktu ostrzenia. Na przykład we mgle nie może się zdecydować, czy ustawiać się na nagrywanym obiekcie, czy też na kropelkach mgły przed obiektywem. W rezultacie obraz się rozmywa co chwilę. Podobnie dzieje się, gdy gwałtownie przeniosę nagrywanie z przedmiotu odległego na bliski i odwrotnie. Kamera potrzebuje czasu, aby się właściwie wyostrzyć.
W GoPro nie istnieje ten problem. Biegnąc pomiędzy gałęziami, ładnie łapane są krzaki i natychmiast to co dalej przed nami. Szybki ruchy kamerą nie powodują rozmycia obrazu, ani utraty ostrości. To ''kamera sportowa'', właśnie do nagrywania szybkich scen stworzona i wywiązuje się z tego zadania znakomicie. Naprawdę postarali się ludzie z GoPro, aby w tej ewolucji kamery poprawić co się dało.
W wersji Silver, jaką mam super dodatkiem jest ekran na tylnej obudowie. To szczególnie przydatne, kiedy chcę robić zdjęcia. Widzę po prostu co fotografuję na bieżąco.
Dodatkowym atutem jest ogromny wybór akcesoriów i nie mówię tutaj tylko o tych firmowych (bardzo drogich), ale o całej masie ''zamienników'' w dobrych cenach i działających, jak należy (bo też nie są to jakieś produkty wysoko wyspecjalizowane, skomplikowane).
Krótko mam kamerę, aby ocenić jej niezawodność, awaryjność. Ponoć (z sieci) nie ma w Polsce problemów z dystrybutorem, jakby co ;)
Bateria dała radę przez dwa dni nagrywania krótkich scenek i robienia zdjęć w mrozie nawet do -16 *C (rano w Karkonoszach). Co ciekawe nawet sceny w słabych warunkach oświetleniowych są lepsze niż się spodziewałem - lepsze niż uzyskuję kamerą wspomnianą powyżej.

Tak więc mogę powiedzieć, że Hero 4 polecam, choć oczywiście to zaledwie krótkie używanie za mną i trzeba o tym pamiętać.
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:kamery, rejestratory sportowe / kamera outdoorowa - przez rytmar - 22-01-2015, 14:19

Skocz do: