To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Kolejna wyprawa Sołtysa - Góry Zagros
#77
SPOT ma tylko jeden interwał - Track co 10 minut przez 24 h.

Bleysowi napisałem odnośnie baterii: ''Co najmniej na 5-6 dni używania po 12-14h dziennie z nadawaniem non-stop i wiadomością ok na wieczór i z rana.''

Więc jak tylko raz dziennie chcesz mieć wysłany sygnał to zestaw baterii starczy na bardzo długo. Ja mam odpalony non-stop: (i) na wszelki wypadek oraz (ii) żeby mieć po powrocie dobry ślad trasy do przeliczenia w Google Earth.

Jeżeli chodzi o rejestrację:
- polecam poszukanie aktualnych kuponów promocyjnych (np. podstawowy pakiet + tracking na Google maps). Mi roczny plan wyszedł za 106 USD zamiast 150 USD;
- urządzenie najlepiej zarejestrować jest na adres w USA / Kanadzie. Płacisz np. 100 USD a nie 100 EUR (wiesz, często firmy amerykańskie stosują przelicznik 1 USD = 1 EUR żeby było łatwiej...). Ze zmianą informacji kontaktowych po rejestracji nie ma problemu.

DODATEK:

A i właśnie, obsługa SPOT i konfiguracja wiadomości przed wyjazdem... http://polphone.com/blog/index.php/2012/...-omijajcie -ta-osobe/ :)

Osobiście wysyłam odpowiedniego maila z informacjami do rodziny i znajomych. Część odnośnie SPOTa to (i) podanie adresu strony do śledzenia trasy (uwaga - nie działa w Operze) oraz (ii) legenda:

''Oznaczenia SPOT:
- Check in/ok - potwierdzenie, że wszystko jest w porządku,
- Custom - oznacza że najprawdopodobniej w tym miejscu będę się rozkładał z
namiotem, wszystko ok.
- Help - warunki są dosyć słabe, ale wszystko jest ok.
- SOS - chyba wiadomo.

Po sygnale SOS od razu trzeba powiadomić odpowiednie służby (informacja
poniżej)

-------
[W mailu podaję m.in. adresy i dane kontaktowe odpowiednich służb, ubezpieczyciela (w tym numer polisy), najbliższych konsulatów, osób które mogą być w rejonie (np. lokalni przewodnicy lub agencja która załatwia pozwolenia etc.) oraz kontakt do mojego pracodawcy.]. Łukasz - jak chcesz, mogę podesłać przykładowego maila.
-------

UWAGA UWAGA UWAGA

W przypadku, gdy po sygnale ''SOS'' następuje sygnał ''Check in/ok'', a
następnie znowu ''SOS'' oznacza to, że pomoc nadal jest NIEZBĘDNA, ale daję
sobie radę. Sygnał ''SOS'' jest anulowany jedynie po kilkunastu sygnałach
''Check in / ok''.''

Pozdrawiam
Marcel
---
Edytowany: 2014-07-14 17:37:46
-------------------------------------------
Marcel

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Kolejna wyprawa Sołtysa - Góry Zagros - przez Badyk - 26-06-2014, 19:59
RE:Kolejna wyprawa Sołtysa - Góry Zagros - przez Rzez - 14-07-2014, 16:28
RE:Kolejna wyprawa Sołtysa - Góry Zagros - przez tomek85 - 24-08-2014, 10:51

Skocz do: