To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki
Luki_27

2018-06-06 16:04:03
79.110.193.146
nr 1
głosów -5 Witam

Nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, więc może tutaj ktoś mi pomoże.

Pomimo iż chodzę po górach niedużo, zauważyłem, że w moich starych butach Becks gdy jest mokra skała/kamienie buty bardzo się ślizgają - parę razy było niebezpiecznie.
Biorąc to pod uwagę stwierdziłem, że na suchym to każde buty jakoś dadzą sobie radę i jeśli nie chodzę dużo to nie będzie problemu i trzeba szukać butów, które w jakiś trudniejszych warunkach gdy trochę popada uchroni mnie, przed upadkiem na śliskiej mokrej skale.

Chcę kupić buty podejściowe(lato/jesień/wiosna) w cenie ok 600 zł oraz wyższe jesień/zima (tatry)/wiosna z możliwością podpięcia raków koszykowych w cenie maks 700-800 zł
Jak pisałem priorytetem dla mnie jest dobre trzymanie na mokrej skale + wyższe oczywiście na śniegu.
Od czego zależy ten parametr ? Chyba buty sztywniejsze będą gorsze na mokrym ?

Już miałem zamiar zakupić buty Salewa Mountain trainer mid gtx - takie: https://www.weld.pl/salewa-mountain-trainer-mid-gtx/
oraz Salewa MS MTN Trainer GTX - takie: https://www.salewa.waw.pl/product-pol-1 ... mille.html

ale zrobiłem mały test i byłem zadziowny.
Na mokrych płytkach zrobiłem test poślizgnięcia i najlepiej wypadły tanie trekingi syna QUECHUA za 200 zł - ciężko było je poślizgnąć na mokrym, na drugi miejscu moje stare 15 letnie Becks, które wydawały mi się słabe i śliskie w takich warunkach. Na 3 miejscu były Salewy Mountain Trainer Mid GTX, a bardzo śliskie niskie Salewy MS MTN Trainer GTX.
Może test nijak ma się do warunków górskich, ale jak poczytałem gdzieś na zagranicznych forach, że pewien model Salew jest tragicznie sliski i niebezpieczny na mokrej skale to zacząłem się zastanawiać.

Proszę więc o radę jakie buty na mokre warunki + opinie użytkowników tych Salew czy warto je kupić jeśli mogę w dobrej cenie ?? (może mój prymitywny test jest zupełnie niemiarodajny?)

Pozdrawiam
Łukasz
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - przez Luki_27 - 07-06-2018, 06:41
Buty trekkingowe niskie na co dzień - przez ahoj - 19-04-2022, 09:53

Skocz do: