To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki
Ponieważ miałem okazję dłużej poużywać a opinii w polskim Internecie brak, kilka słów o nowych butach podejściowych La Sportiva TX Guide. https://www.lasportiva.com/en/tx-guide-1
Buty wykonane są z materiałów syntetycznych. Są zauważalnie lżejsze od LS Boulder X. Podwieszone do uprzęży nie ściągają jej z tyłka Wink Konstrukcyjnie przypominają >>krzyżówkę<< biegowego buta trailowego z butem wspinaczkowym. Szybko schną (sprawdzone). Nie odparzają stóp (sprawdzone w gorące dni w Alpach). Noszą się bardzo wygodnie, co najmniej równie wygodnie co Bouldery, które dotychczas nosiłem. Dzięki niskiemu sznurowaniu można sobie je naprawdę elegancko dopasować do stopy. Bardzo fajnie, precyzyjnie i lekko, >>działają<< w terenie skalnym. Podeszwa wypada - przynajmniej póki co - nieźle: pomimo dość intensywnych 2 tygodni w Alpach bieżnik nosi tylko niewielkie ślady zużycia (a zbiegało się po płytszych i głębszych wapiennych piarżyskach). Na mokrej skale też nieźle trzymał. Większe obawy może budzić wytrzymałość materiału cholewki - już mam w jednym bucie niewielkie przebicie/rozcięcie skałą - ale taka cena za lekkość i brak skóry. Niezbyt wygodnie (mniej wygodnie niż w Boulderach) nosi się na nich raki koszykowe. Ale - generalnie - bardzo polecam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - przez gavagai - 08-08-2020, 09:56
Buty trekkingowe niskie na co dzień - przez ahoj - 19-04-2022, 09:53

Skocz do: