To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Na lekko czyli Fast & light / koncepcja F&L
Cześć :)
Jako że idea lekkości ostatnio jest mi bliska, przeczytałam cały temat i ... na 9 stronach, jedynie wypowiedzi Pima (w tabelce) i Leśnej wnoszą cokolwiek do tematyki.
Jeszcze całkiem niedawno sama patrzyłam z powątpiewaniem na ludzi chodzących ''na lekko'', myśląc, jakie to nierozsądne jest nie mieć tego czy tamtego, co leżało bezpiecznie w moim plecaku - nigdy nie użyte, ale na wszelki wypadek niesione.
Jednak któregoś dnia przez przypadek przeczytałam wpis na czyimś blogu, recenzujący książkę o lekkim podróżowaniu. Od tego czasu ciężar na moich plecach zmniejszył się dobrze o połowę. O tyle samo też zmniejszył się i ciężar rzeczy które mam na sobie.
Nie zgodzę się, że ''light'' oznacza wydawanie pieniędzy. Właśnie skończyłam projekt ''awaryjne lekkie i tanie spodnie przeciwdeszczowe''. Ważą 95 gram, kosztowały mnie około 20 zł plus około 3 godziny pracy własnej. Możliwe że nie są pancernie przeciwdeszczowe, ale polewałam je strumieniem wody z kranu przez czas naprawdę nie krótki i wnętrze pozostało suche. Spodnie uszyte z tkaniny używanej w latawcach, cena za 1 m bieżący materiału to 10 zł plus tyleż samo przesyłka.
A odnosząc się do sporu, czy F&L to hasło marketingowe, osobiście uważam, że to bardzo dobrze, że producenci odzieży i sprzętu wychodzą na przeciw potrzebom lekkości, bo dzięki temu wracając po całym dniu chodzenia nie mam ochoty wrzucić plecaka do rowu i uciec :)

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Na lekko czyli Fast & light / koncepcja F&L - przez Deidra - 25-07-2016, 20:55

Skocz do: