To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Na lekko czyli Fast & light / koncepcja F&L
Od jakiegoś czasu śledziłem wątek ale chyba nikt nie napisał o moich patentach więc je zaprezentuję 

Leśna napisała; . Żeby mieć pół litra herbaty nie trzeba gotować pół litra wody - parzymy w 300 ml, 200 ml dolewamy zimnej i jest w sam raz do picia.
To rozwiązanie ja opatentowałem z 25lat temu. Musisz wykupić u mnie licencję :)

Po za kanonami koncepcji F&L; zabierania tylko potrzebnych rzeczy albo zamiana na lżejsze;
to dla mnie F&L to także sprytne myślenie!!! bez pogarszania komfortu albo bezpieczeństwa podróży 

W zimę np na skiturach… jak startujesz ze schroniska termos na maksa wygrzewaj powiedzmy z 2 min. Często mnie znajomi się pytają po co to robisz przecież herbata będzie za gorąca? Normalnie nie ma to sensu jak planujesz pić np. po 3 i 6h. Ale tak masz super gorącą herbatę do której dorzucasz śnieg :) I zamiast termosu np. 0,7 zabierasz termos 0,5 lit a picia tyle samo (założyłem że jest na tyle zimno ze patent z butelką Alu schowaną miedzy ciuch został odrzucony, stosuje ten patent w specyficznych b. pewnych warunkach).

Kolejny ciekawy patent to odpowiednia maska na twarz która w 95% używam jako szalika ale w razie wojny mam maskę, ważne żeby była ciut dłuższa żeby po użyciu jako maska zasłaniała szyje. Plusem tego rozwiązania jest też to że jej nie zapominam i nie muszę mieć maski w plecaku (która by zajmowała miejsce) i jakiegos buffa... http://www.globtrek.com/szaliki,nieprzew...-2851-3050 -p

Na narty, skitury zabieram tylko 1 lekką czapkę z polara 150 bo jak jest zimno to mam kask ( b.lekki ale narciarski i ciepły bez czapki , wspinaczkowe albo ala Dynafit nie akceptuje tym bardziej że jak do tego bym dorzucił jakąś cieplejsza czapkę z windstopera to waga wyjdzie nie wiele niższa niż mojego zestawu). A jak jest super b. zimno to dokładam jeszcze tą cienką czapkę pod kask.

Kolejna globalna rada jak zależy Wam na wadze to w grupie ustalajcie kto zabiera rzecz X która spokojnie wystarczy na 2-5 osób zakładają, że taka rzecz jest wg was konieczna. Np 1 nóż, jedna większa menażka do gotowania, część wspólnych rzeczy w apteczce, jeden multitool (nie wyobrażam sobie np. wycieczki skiturowej bez takiego ustrojstwa ale nie ma potrzeby żeby wszyscy mieli) … I tak jak jadę na wypad skiturowo – freeride`owy na 1 nocleg i bardzo mi zależy na wadze to zabieramy to pastę do zebów, krem z filtrem … np. na 3 osoby. Ostatnio kolega nawet pożyczał ręcznik i stwierdziliśmy że 1 na 2 osoby też wystarczy bo co prawda trzeba go wykręcić żeby drugi raz się wytrzeć ale da radę  Mówimy o ręczniku który już waży bardzo mało tzn 40g i nawet 1 osoba musi go wykręcać i wycierać się lekko wilgotnym.

1kg na trekkingu u mnie nie robi takiej różnicy jak na nartach. Przy sprytnym myśleniu nie przekraczam pewnych granic i np. na skiturach, FR bardzo często jeżdżę z ciężkim plecakiem typu ABS . No i zawsze mam zapasowe b. ciepłe rękawiczki, sweter puchowy, jakieś magiczne ciepło nie wspominając o lawinowym ABC + obowiązkowo na kijku nawinięta srebna taśma (nie zajmuje miejsca w plecaku i tak jej nie czuć w wadze a na skitury to obowiązkowe wyposażenie).
---
Edytowany: 2015-10-15 12:42:19
-------------------------------------------
Darek

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Na lekko czyli Fast & light / koncepcja F&L - przez Darek Fjord Nansen - 15-10-2015, 11:39

Skocz do: