To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Na lekko czyli Fast & light / koncepcja F&L
Panowie ale dla czego uważacie, że podczas tej ''filozoficznej'' dyskusji nie padły konkretne propozycje odchudzenia sprzętu? Nie były one w stylu: obetnij rączkę szczoteczce, czy utnij troki w plecaku. Ale np:
1. dobrze rozpoznaj środowisko wędrówki i w zależności od niego zostaw to co nie będzie potrzebne.
2. Po rozpoznaniu dobrze przemyśl rodzaj zabieranego obuwia na wędrówkę. Ciężar, który niesiesz na sobie w postaci odzienia to także ciężar i nie znajduje się on tylko w plecaku.
3. Dobrze rozpoznaj punkty zaopatrzenia i ich odległości od siebie. Dzięki temu będziesz mógł zabrać odpowiednią ilość zapasów i nie będziesz musiał niekiedy nieść nie potrzebnie żywności na cały wyjazd od razu.
To tylko takie przykładowe zebranie nie wszystkich patentów przewijających się we wcześniejszej dyskusji. L&F to nie tylko bagaż i jego odchudzenie ale to właściwie cały sposób myślenia o zadaniu, które sobie wyznaczamy. Dobry dobór sprzętu to jedno, dobre rozpoznanie to drugie. I ten drugi aspekt rozgrywa się nie na szlaku tylko w domu podczas planowania.
Chcę jeszcze powiedzieć, że warto byłoby gdzieś grubymi literami napisać to co padło w którejś wypowiedzi Pima: przy l&f margines błędu zmniejsza się z każdym urwanym gramem. Nie wiem czy dobrze zacytowałem ale pewno wszyscy będą wiedzieli o co chodzi.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Na lekko czyli Fast & light / koncepcja F&L - przez Barsus - 14-10-2015, 13:12

Skocz do: