To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Na lekko czyli Fast & light / koncepcja F&L
#90
Moja koncepcja L&F dojżewa wraz z moim doświadczeniem turystycznym. L&F to nie tylko odchudzanie ekwipunku, ale także zmienianie swojego myślenia. W moim przypadku to było np przekonanie się do niskich butów. Jakie za tym idą korzyści to wtajemniczeni sami dobrze wiedzą. I co ważne dla mnie fast nie odgrywa praktycznie żadnego znaczenia. Natomiast odgrywa lite i komfort wynikający z tego. Poczułem to wyraźnie gdy podczas kończenia msb z kuzynką pierwszego dnia zrobiliśmy 30 km. Po pierwsze dochodząc na Kudłacze czułem, że mam energię na kolejne 10 km i po drugie nazajutrz nie czułem żadnych przykrych skutków przebycia takiego dystansu dnia poprzedniego.
Moje lite zaczyna być także coraz bardziej rozsądne. Nie chodzi o tak radykalne pozbycie się wagi aby to zagrażało zdrowiu, a nawet komfortowi. Ale to co mogę zawsze zrobić to zrobić dobre rozpoznanie trasy i punktów zaopatrzenia na niej. Dzięki temu mogę zabierać wystarczająco jedzenia na trasę między tymi punktami plus jakiś niewielki zapasik z myślą o nieplanowanych sytuacjach.
Dodatkowo tak jak Pim pisze gdy sprawdzę punkty noclegowe na trasie, to może okazać się, że majdan biwakowy zostanie w domu.
Także chyba na podsumowanie chce powiedzieć, ważniejsze od kupowania coraz lżejszego sprzętu jest umiejętne dobieranie go na każdy wyjazd, rozpoznanie trasy i najważniejsze myślenie, którego niczym nie da się zastąpić. O doświadczeniu i umiejętnościach i ich niezastąpioności nawet nie wspominam bo to rozumie się samo przez się.
Niedokładnie przytaczając A. Skurke: jeśli wiesz, że będziesz potrzebował śpiwora i go nie weźmiesz, to nie będziesz UL tylko głupcem.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Na lekko czyli Fast & light / koncepcja F&L - przez Barsus - 12-10-2015, 16:23

Skocz do: