To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Na lekko czyli Fast & light / koncepcja F&L
#69
Ja sie zgadzam ze rzeczy odchudzone sa delikatniejsze (badz szybciej sie zuzywaja) jak ich odpowiedniki zrobione z ciezszych materialow (mowimy tych samych materialach). Oczywiscie ze idzie tu tez o marketing ;)

Co do palniczkow spirytusowych robionych z puszek (wszystko ok ale w warunkach pagorkowatych czesto zawodza albo okazuje sie ze wytwazaja taka moc ze moga wode podgrzac ale nie zagotowac) - nie wiem czy sie oplaca. Lekki garnek typu Jetboil w zasadzie wystarcza i jest lekki.

Dla mnie produkt musi byc dobrze przemyslany - dla przykladu mam zastrzezenia do Cumulusow i ich wcinajacych sie listew (wystarczylo by wszyste lekkie usztywnienie i problem byl by rozwiazany - kilka gram extra) - w zimnie gdzie trzeba operowac w rekawiczkach i gdzie czlowiek moze byc przemarzniety wpakowac sie do ich spiwora i zapiac zamek bez klopotu nie jest latwo. Ja wiosne i ciepla jesien sie nadaja moim zdaniem tam jest czas i mozliwosc zabawy z zamkiem.

Oczywiscie ze nalezy pakowac sie z glowa mozna i dzieki temu jest lzej i jest sie szybszym od samego siebie (gdy ma sie ciezszy bagaz).

Ja kozystajac z wiekszej ilosci wolnego czasu zmontowalem w koncu bivy z Tyveka - wersja 40g/m (bedzie testowane niebawem). Koszt znikomy troche zabawy z maszyna do szycia + zabezpieczenie szwow i ultra lekka zabaka gotowa.

W zyciu nie kupie kurtki z ''papieru'' (mam kilka sztuk i biore lzejsza albo bardziej pancerna w zaleznosci od rodzaju wyjazdow i oczekiwanych warunkow) czy spodni ktore rozpadaja sie od patrzenia.

Sam jestem posiadaczen namiotu w ktorym na grani spac nie moge - probowalem i musialem go odeslac do naprawy (ba odchudzilem go dodatkowo - niejako dla zabawy - ale dorzucilem mu dodatkowa podloge (tyvek) bo orginalna sie nie nadaje do niczego - jest tak delikatna.


Ale generalnie preferuje lekkie a przy tym wytrzymale namioty - tak by w deszczy i wietrze 100km/h nie musiec wylazic i ''ratowac'' dobytek.
W podobnych warunkach z moim Akto mialem okazje ''spac'' - tropik byl na twarzy jak wialo, sledzie zabezpieczone ciezkimi kamolami sie przesuwaly - ja nie bardzo moglem spac ale jesli namiot by sie poddal to bylo by mniej ciekawie (tak przynamniej bylo cieplo i bardziej sucho).

http://www.youtube.com/watch?v=aNUjVyoGEKs
---
Edytowany: 2013-12-23 19:37:30
-------------------------------------------
Filemoon

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Na lekko czyli Fast & light / koncepcja F&L - przez Filemoon - 23-12-2013, 19:35

Skocz do: