To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10
,,''Na 30 zlot szykujemy pare atrakcji jak np. prezentacje z wypraw. Widzicie to w chocholowskiej wszystko?
Lista git, termin klepnięty ale miejsce mocno do dyskusji jeszcze''
(...) zlot owy nie dość, ze ''okrągły'' to przypada na jubileusz Xlecia ngt.pl
z tego tytułu chcemy przygotować kilka atrakcji. a do tych atrakcji będzie potrzebne i pole i możliwość biegania poza szlakami (czego Tatry nam nie dają).

Chochołowska
Schronisko posiada 121 miejsc noclegowych:

22 pokoje 2 osobowe
1 pokój 3 osobowy
2 pokoje 4 osobowe
1 pokój 4 osobowy z łazienką
3 pokoje 6 osobowe
2 pokoje 8 osobowe
2 pokoje 14 osobowe
Bufet z jadalnią wydaje posiłki w godzinach: 08.00-20.00.
Schronisko posiada salę do organizacji imprez okolicznościowych lub konferencji.
Można pobiegać po hali - w październiku już nie ma wypasu.
Roztoka
Schronisko dysponuje 75-ma miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3, 4, 6, 8, i 9- osobowych. W całości obiektu znajdują się: jadłodajnia, bufet, świetlica, łazienki, prysznice, elektryczność, ciepła woda, kuchnia turystyczna i suszarnia. Gwarantujemy bogate i smaczne dania kuchni domowej. Wrzątek podajemy za darmo.
Zasięg operatorów sieci telefonii komórkowej: PLUS GSM pełny, TM GSM w określonych lokalizacjach, miejscami Orange GSM
W schronisku dostępne są również: Kiosk Internetowy, Wi-Fi, skrzynka pocztowa oraz ekran i rzutnik multimedialny.

Czyli 121 miejsc noclegowych do 75. Jeszcze raz powtarzam - pamiętajmy, że są to schroniska górskie i nie zaklepiemy żadnego na wyłaczność.

Dojście
Chochołoska
Z Zakopanego dojechać można licznymi busami do Siwej Polany.
Od tego miejsca Dolina Chochołowska jest zamknięta dla ruchu pojazdów zmechanizowanych. Na Siwej Polanie płatny parking. Dalej przemieszczać się można:
pieszo. Czas przejścia: do Polany Chochołowskiej 2:05 h
kolejką ''Rakoń'', która kursuje co pół godziny i dojeżdża do Polany Huciska
rowerem. Działa wypożyczalnia rowerów, którymi można dojechać dalej niż kolejką traktorową, bo do leśniczówki
bryczką góralską, którą można dojechać jeszcze dalej – do samej Polany Chochołowskiej.
Czyli z buta 2 godziny pod samo schronisko drogą łatwą do przebycia o każdej porze (doby/roku).

Roztoka
Dojście z Palenicy ok. godziny z czego 40 min do Wodogrzmotów i ok 20 minut ,,w dół'' zielonym szlakiem.
Nie wiem jak jest teraz ale miałem tą nieprzyjemność pokonywać ten odcinek z wózkiem ,,parasolką'' w obie strony, z czego powrót (łatwiej bo pod górę) był już w zapadającym zmroku. Nie polecam.

Na prawdę lubię Roztokę. Subiektywnie to najbardziej klimatyczne schronisko w (polskich) Tatrach. Takie by posiedzieć w małej grupie jak ciagle pada, zrobić flaszkę i się przekimać.

Nie bywam na zlotach - zawsze coś mi ,,wypada'', coś nie pasuje, nie mam kasy, chory jestem etc. Więc nie powinienem się wypowiadać-zabierać głosu. Ale odnoszę wrażenie, że najważniejszym kryterium doboru miejsca Jubileuszowego XXX Zlotu jest możliwość dojazdu samochodem pod same drzwi ,,miejscówki''.
Opisy z http://www.schroniskoroztoka.com.pl/nowa/o-nas
http://www.chocholowska.zakopane.pl/polozenie.html
---
Edytowany: 2013-07-24 16:13:12

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - przez PRS - 24-07-2013, 15:11

Skocz do: