To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] MSR Dragonfly - Kuchenka wielopaliwowa
#9
Używam SimmerLite (nie produkowana obecnie). Teoretycznie jest na benzynę ekstrakcyjną. Stosuje przede wszystkim zimą i na krótkie wyjazdy.
Konstrukcja pompek MSR-a ma plus wymienialności elementów. Uszczelka wokół butli (jak zrozumiałem ta padła) jest w dedykowanym zestawie serwisowym. Dragonfly ma bardziej rozbudowany ze względu na dodatkowy zawór i dodatkowy filtr paliwa. Plastik - plastikiem, może się rozpaść, ale łatwo to naprawić w znośnych warunkach. W sytuacji podbramkowej walka z uszczelkami itp...to duże wyzwanie.
Dlatego regularna kontrola nie jest czczym wymysłem. Przed wyjazdem robię przegląd i jest to element stałego BHP. W stosunku do pozostałych palników Dragonfly mając dodatkowy zawór przy głowicy daje precyzyjną kontrolę płomienia. W przypadku WhisperLite czy SimmerLite tak łatwo nie jest. Natomiast z własnego doświadczenia: jak potrzebuję małego płomienia pompuję butlę słabo: 6-8 ruchów pompki. Spokojne nie nerwowe regulowanie zaworem daje kontrolę nad płomieniem. Ale wymaga cierpliwości. Pod tym względem Dragonfly to inna liga. A jak z natężeniem decybeli? Te które słyszałem dźwięk miały jak silniki dwuprzepływowe w mig-u.
-------------------------------------------
Pim

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Recenzja] MSR Dragonfly - Kuchenka wielopaliwowa - przez Pim - 20-05-2013, 17:09

Skocz do: