To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


NGT na mapie - lokalizacja NGT - TU SIĘ WITAMY!
#1
®

Lepiej później, niż... później ;)
Ale do rzeczy:

Dzięki radziqowi, który zmobilizował mnie do kontynuacji rozpoczętego wątku, chciałbym pociągnąć temat mapy wskazującej miejsca zamieszkania członków NGT.

Co jest zrobione w temacie?

Założyłem konto na gmailu o nazwie ngtnamapie@gmail.com (hmm, może nazwa i niezbyt wyszukana, ale złapałem się na tym, że dłużej myślę o nazwie, niż temat na to zasługuje). Na mapce zaznaczyłem losowo wybrane osoby, które oprócz swych nicków podały miejsca zamieszkania.
Wygląda to mniej więcej tak:

https://goo.gl/k3zco0
- można dopisać jedną osobę do dwóch lokalizacji
- wszystkie nicki idą bez maila
- lokalizacja ''balonika'' jest przypadkowa i nie wskazuje konkretnego adresu zamieszkania ! ale jak ktoś chce doprecyzować to może


Oczywiście to tylko próbka.

Jeżeli admini nie wyrażą innej woli, proponuję, aby dodawanie nowych osób odbywało się za moim pośrednictwem. Czyli jeżeli ktoś zauważy, że nie ma go na mapie (a chciałby na niej być) pisze do mnie maila z prośbą o stosowne dodanie, wskazując jednocześnie miejscowość, którą należy zaznaczyć na mapce. Podobnie ma się rzecz z niewłaściwym lub niedokładnym zaznaczeniem na mapie. Oczywiście baloniki (wskaźniki) zostały umieszczone w sposób wyłącznie orientacyjny.
Jasna sprawa, że hasło do konta zostanie podane także adminom.

Wujek google oferuje wiele możliwości, w tym zmianę kolorów baloników (na mapce są niebieskie) - jeżeli macie jakiekolwiek pomysły w tym zakresie, piszcie, proponuję je przedyskutować w niniejszym wątku.

Jeżeli temat chwyci, proponuję, aby na stronce głównej umieścić stale wyświetlaną informację, że jest możliwość dodania siebie na mapce. Informacja ważna nie tylko dla nowych użytkowników, lecz również dla użytkowników zaglądających na forum niezbyt często.
Admini mogą także wysłać do każdego stosowną informację via mail.

Wszelkie uwagi mile widziane.

I jeszcze coś.
Przypominam, że konto na gmailu daje nam także inne możliwości, w tym umieszczanie tam zdjęć - sprzętu, wyjazdów, etc.
Można z tego skorzystać.


Na razie tyle.
---
Edytowany: 2013-04-04 10:27:43
-------------------------------------------
Farfura

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
NGT na mapie - lokalizacja NGT - TU SIĘ WITAMY! - przez Farfura admin od mapy:) - 04-04-2013, 09:25
RE:NGT na mapie - lokalizacja NGT - TU SIĘ WITAMY! - przez Rzynka - 03-02-2014, 11:23
RE:NGT na mapie - lokalizacja NGT - TU SIĘ WITAMY! - przez zochana - 31-01-2017, 01:08

Skocz do: