To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl
Bluza Crewneck 200

troche informacji z metek/pudelka

'tested for harmfull substances, Oeko-Tex Standard 100'
Made in Sweden
moze byc suszona w suszarce

sklad jeszcze raz
60% wełna merynosów (imo 60% to jednak mniej niz 2/3 = 66%, a tak jest czesto zaokraglane przez producenta)
25% poliester
13% poliamid
2% elastan

ta bluze uszyła ekskluzywnie dla mnie Pani/Panna Petra Jonasson, Nr 1232 (nr szwaczki, czy bluzy, nie sprecyzowane)

przy szyciu nie byly wykorzystywane dzieci, cala produkcja odbyla sie w Europie

Woolpower na polskiej ulotce zalaczonej do pudelka obiecuje szwedzka jakosc Volvo i Ikei (lubie i kazdemu polecam Volvo)

rozmiar na metce
klatka 98-106
talia 82-90
pas 106-114
dł nogi od pachwiny 74-82

teraz wlasne pomiary, obliczenia i rozwazania

masa bluzy z wycietymi metkami to 202,7g, pomiar powtorzylem kilkaktornie, waga wzorcowana, nagrzana i sprawdzona przez uzyciem
imo bardzo, bardzo lekka tkanina przy silnym wrazeniu solidnosci jaka oferuje (wrazenie solidnosci po 3 dniach)

zmierzona robocza objetosc bluzy 1404 cm^3 = 0.001404 m^3
masa przez objetosc daje gestosc: 202.7g/0.1404 m^3 = 1.4437 g/m^3

jesli ulozymy bluze hipotetycznie w warstwe 1cm mamy 1.4437 g/m^3 * 100 (z m^3 na m^2) = 144.37 g/m^2
i teraz mozemy sie odniesc do 200g/m^2 ktore podaje producent

moj pomiar masy jest wystarczajaco dokladny
pomiar objetosci jest roboczy, ale imo rowniez wystarczajacy

najwazniejsze jesli chodzi o objetosc jest to o czym pisalem w poprzednim poscie, bluze latwo mozna zmiescic w polowie objetosci formowego pudelka po przylozeniu malej sily na krotki czas i tak juz zostanie

takze to co podaje producent jest jak najbardziej na miejscu i widzac bluze na zywo, sciskajac ja i probojac zapakowac, dosc latwo moge sobie wyobrazic, ze bluza zajmie objetosc 0,01 m^3 jesli zostanie ulozona w inny sposob
a objetosc 0,01 m^3 da nam te producenckie 200g/m^2

porownanie miesistosci do IB 200 i 260
technologia ultrafrotte działa, IB 200 o takiej samej wadze i rozmiarze (po rozłożeniu na płasko M-ka odpowiada L-ce IBza wyjątkiem dodatku przedłużonego tyłu w WP) zajmuje 1/3 objętości Crewneck
IB 260 XL z golfem o wadze 400g zajmuje 2/3 objetosci Crewneck

Power Strech Pro z kapturem i łapkami w rozmiarze L od dobrej polskie firmy, po rozłożeniu na płasko jest bardzo podobny na wielkość, minus kaptur i łapki, objętość PS Pro jest circa 1/3 większa niż WP, przy czym PS waży 320g

także ten dodatek 40% sztucznych komponentów i charaktertyczny sposób tkania materiału dają mięsistość przypominającą bardziej wysokiej klasy Power Stretch, niż produkty z czystej wełny

po co nam ta mięsistość?
tak jak piszę na swojej stronie producent, powietrze jest chwytane w spodnią warstwę frote, tam zostaje nagrzane ciepłem naszego ciała i tworzy sympatyczną, ciepłą warstę ochronną

taka mięsista warstwa będzie lepiej odprowadzała wilgoć z Nas parującą

pakowność też może mieć znaczenie

zeby jeszcze lepiej zobrazowac miesistosc bluzy sprobuje zrobic zdjecie bluzy trzymanej w rekach versus zdjecie bluzy scisnietej w dloniach i wrzuce je na engietowa strone z innymi

inne bardzo wstępne porownania do IB, czysta welna

mam
RedRam Long Sleeve Top, kroj analogiczny, bez golfa, rozmiar L, masa 220g, bielizna do codziennego uzytku
IB BodyFit200 Oasis Crew, potem bede uzywal seria 200, kroj analogiczny jak WP 200, znaczy bez golfa, rozmiar L (do weryfikacji), masa 221 g
i IB BodyFit260 Tech Top, potem bede uzywal seria 260, z golfem, rozmiar XL, masa 406g g
z objetosciami koszulek z czystej welny pobawie sie pozniej i porownam

oddychalnosc Crewneck 200 jest na poziomie RedRama, idealna
termika, jako trzymanie ciepla na poziomie IB 260, lub nawet wyżej
oddwanie potu na pozimie RedRama, czyli bardzo, bardzo dobre
wieksza miesistosc WP 200 daje mu zdecydowana przewage w ilosci tkaniny w ktora mozna oddac wilgoc
wiadomo, że wszystkie te rzeczy są indywidualne i subiektywne, ale różnice są imo znaczne

wrazenia subiektywne, w ww. warunkach czulem sie przytulniej niz w PS Pro, chociaz w PS mialbym kaptur i pewnie dlatego zabralbym go ze soba
pamietajmy ze aktywnosc byla niska (zastosowanie do w ktorym producent widzi ten produkt), potwierdzilo sie moje wrazenie bardzo niskiej wagi przy oferowanej miesistosci

proszę pamietajcie, ze to sa pierwsze wrazenia
mam tendencje do zachwycania sie przy pierwszym kontakcie
tak mialem z IB 200, teraz praktycznie nie uzywam, bo jest za ciezki i nie ma przedluzanego tylu

Renata ma IB 200, kilka sztuk 150 i RedRama (ktorego najbardziej lubi, podobnie jak ja), ktores zimowe Odlo, ktore jako zmazluch bardzo lubi, zobaczymy co powie o porownaniach

zapach też jest bardzo indywidualną sprawą
dodatkowo łapanie zapachu zmienia się po kilku praniach, cyklach używania, z czasem, więc na to jeszcze na prawdę za wcześnie, na razie jest bez zarzutu
pisałem, też o tym, że WP można prać w 60C a czystą wełnę w 40C, w 60C lepiej usuniemy bakterie, zapachy i inne brudactwa
---
Edytowany: 2013-01-07 20:18:11
-------------------------------------------
test Crewneck 200 sponsoruje www.woolpowerpl.pl

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - przez przeciwnik drożyzny - 04-12-2012, 08:41
RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - przez radziq - 07-01-2013, 11:35

Skocz do: