To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl
trasa 10km
temperatura stała 9C
wilgotność wysoka
wiatr brak do lekki, czyli minimalny czynnik chłodzący
niwelacja zerowa
tempo spacerowe

na bluzę założyłem wyłącznie wiatrówkę Montane, lekkie spodnie SS

pełen komfort termiczny
doskonała oddychalność
odczuwanie wilgotności lekkie wyłącznie pod pachami, pocę się mocno

oddychalność porównałbym jedynie z bardzo cienką wełną poniżej 150g/m^2, po prostu idealna
osobiście nawet w Crafcie z serii zero extreme (bardzo cienki syntetyk do raczej niskich temperatur) czuję tą warstwę, tu jakbym nic nie miał na sobie
wstępnie oddychalnością jestem zachwycony, produkty z czystej wełny w tej gramaturze nie mają w moim subiektywnym odczuciu startu

do ideału brakuje mi żeby to była bluza z golfem
w takim zakresie temperaturowym ochrona szyi, głowy, zatok jest kluczowa
woolpower oferuje bluzy z golfem, seria 'turtleneck', ten golf wygląda na dość krótki na stronie polskiego dystrybutora, na której są bardzo małe zdjęcia
na szwedzkiej stronie producenta wygląda to już dużo lepiej, taką właśnie bluzę bym wybrał
różnica w cenie u polskiego dystrybutora za dodatek w postaci golfa z krótkim zamkiem to 15%
w świątecznej promocji ceny to odpowiednio 255 i 295 PLN, a funkcjonalność imo zdecydowanie wzrasta
w przypadku wyższej temperatury, zawsze mamy zamek
normalnie na taki lekki spacer założyłbym PS z kapturem i łapkami i speed-lite do montane
woolpowera uszczelniłem dodatkowo polarowym buffem na szyi, który był oczywiście za ciepły, golf i mój ulubiony wool buff załatwiły by sprawę dużo lepiej

chciałbym zobaczyć zdjęcia osób ubranych w taką bluzę z golfem
i jestem też ciekaw produktu z kapturem, nie ma takiego, ale ciekaw jestem czy firma próbowała, czy wolą koncepcję segmentową
rozumiem też, że ktoś może woleć bluzę bez golfa i dodatkowy zakup kominiarki, dlaczego dnie

rękawy tak jak przypuszczałem, wygląda to jak w sweterku dla chłopca z dobrej podstawówki/gimnazjum, ale bardzo dobrze uszczelnia i nie dopuszcza zimnego powietrza do ciała
w połączeniu z windszirtem nie miałem kłopotów z podciąganiem

żadnych uczuleń, jak już pisałem, bardzo się dziwimy, że tym razem padło na Renatę, zwykle to ja jestem ofiarą
odbicia po szwach zostały jak były, dalej ich nie czuje i raczej się to nie zmieni

wczoraj powinienem napisać, że bluza pomimo lekkości, potencjalnej łatwości do zaciągania i lekkiego mechacenia zrobiła na mnie wrażenie produktu który prędzej się nam znudzi, niż zdołamy go zniszczyć

pracuję nad pomiarami objętości i wagi
jutro zważę i podsumuję

dziś zmierzyłem objętość bluzy w oryginalnym pudełku, mieści się w nim idealnie gdy leży zupełnie luzem, tak jakby pudełko było dopasowane nie tylko do modelu, ale wręcz do rozmiaru bluzy -> raczej nie jest, bo jest na nim międzynarodowa naklejka z opisem rozmiaru, także wnoszę, że pudełko jest uniwersalne

po użyciu lekkiej siły bluzę spokojnie daje się ją upchnąć w połowie tego pudełka i tak sama z siebie zostaje, jeśli się ją z lekka zahaczy o brzegi pudełka
przy przyłożeniu siły na stałe bluza zajmuje 1/3 objętości pudełka, dla mnie dość ważne przy pakowaniu
przeliczę wszystko to na objętość, gęstość

jak znajdę wykonam pomiar grubości luźno rozłożonej bluzy suwmiarką, na krawędziach będzie trzeba położyć jakąś bardzo cienką folię, zmierzę kilka razy i uśrednię

mięsistość opisowo określiłbym jako nowy, bardzo wysokiej klasy ręcznik frote

uczucie drapania jest bardzo, bardzo subiektywne, porównanie bielizny serii 200 woolpowera (60% wełny) do serii 200 IB jest trudne, do serii 260 IB to już bardzo trudne

na pewno włókna mieszanki są cieńsze w 200 WP niż włókna czystej wełny w 260 IB i to drapanie jest mniejszcze
-------------------------------------------
test Crewneck 200 sponsoruje www.woolpowerpl.pl

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - przez przeciwnik drożyzny - 04-12-2012, 08:41
RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - przez radziq - 06-01-2013, 23:47

Skocz do: