To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Kurtki z wypełnieniem syntetycznym/ale nie Primaloft
#53
Pamiętajcie, ze alpha powstał jako próba rozwiązania problemu PL, jakim jest szybka utrata właściwości termicznych w czasie -> a Polartec na tym polu raczej ma sukcesy, vide Ci którzy od nawet kilkunastu lat mają te same ubrania z power dry, czy power stretch.

Alpha docelowo ma być używany w odzieży mocno, mocno aktywnej. PL to raczej zaczynał jako statyczny materiał, czy tak? Potem zaczęły się kombinacje grubszymi i cieńszymi odmianami PL.

Szukałem CLO dla polartecu alpha i wychodzi mi na to, że polartec go nie podaje, bo zależy ono od warstw ochronnych, zewnętrznej i wewnętrznej -> załączam fotę z sieci. Czyli robią tak jak producent odzieży sobie życzy, tak to rozumiem.

Doczytałem się też, że alpha, to po neoshellu kolejna wschodząca gwiazda od polarteca. Co potwierdza to, że czołowi producenci w alphę wchodzą. Przydałby się piteros, żeby załatwił jakiegoś łacha na testy, tak jak załatwił neoshella :-)

Tutaj gościu imo to fajnie podsumował http://blessedoutdoors.blogspot.be/2013/...man-q.html

Moje wnioski, szpej trzeba stosować jak producent wskazuje i nie kombinować. Alpha jest dla kogoś, kto się chce mocno ruszać, a uniknąć przegrzania. Tyle
-------------------------------------------
tak mi się wydaje...


[Obrazek: 7826-53-1.jpg]

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Kurtki z wypełnieniem syntetycznym/ale nie Primaloft - przez radziq - 22-09-2013, 21:35

Skocz do: