To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja
#46
gavagai - ja Ciebie rozumie. Chcialem tylko wytlumaczyc dlaczego kieszenie w angielskich kurtkach sa takie, a nie inne. Od chowania rak sa rekawice - to zdanie nie tylko ot, ale jest szeroko uznanym standartem. Moja kurtka z czterema kieszeniami napoleonskimi ma feler w postaci trzech warstw gore na klacie, ale ma cztery kieszenie, gdzie miesci sie czapka, rekawice, mapa, gwizdek i zapasowa czapka i rekawice. Argument, ze rekawice mozna trzymac w plecaku nie przemawia recenzentom Traila, Climba i innych opiniotworczych magazynow. Do tego, ta kurtka ma sie porownywac na wieszaku z konkurencja - konkurencja ma rolowane kaptury i kieszenie na mape, Rab musi zrobic to samo. Kurtki, ktore maja kieszenie nadajace sie na rece wypadaja z grupy technicznej, a wchodza do grupy kurtek codziennych i hikingowych. Ten rynek jest duzo wiekszy, ale cena takich kurtek musi oscylowac na duzo nizszym poziomie. jezeli sie chce wiec zrobic kurtke z drogiego materialu, to musi ona sie znalezc pomiedzy kurtkami technicznymi. Czyli: kieszenie nie na dlonie, a na mape, rolowany kaptur (bron Boze chowany do kolnierza, albo odpinany), droptail, kroj krótki bądź średni (nigdy do półuda), blisko ciała, rękawy profilowane, garda usztywniona, nadmiar lub elastyczny materiał na karku - to wszystko winduje jeszcze bardziej cenę.

Mapa nie moze byc w wewnetrznej kieszeni, bo wyciagajac ja i wkladajac, jest zawsze mokra. Kurtke nosi sie na deszczu, mape oglada sie pod golym niebem, czyli zalewa sie ja woda. W wewnetrznej kieszeni ma sie miescic z jednej strony komorka wielkosci iPhone (z koniecznym wyjsciem na sluchawki), z drugiej butelka nalgene/sigg. Jezeli producent wklada takie kieszenie od srodka, to trzyma sie tego standartu. Jesli kieszen nie miesci iPhone, to sie nie sprzeda. Jezeli jest duza kieszen, a nie miesci butelki, to sie nie sprzeda. Zazwyczaj te butelkowe kieszenie sa w kurtkach puchowych, stamtad zreszta ten pomysl przeszedl do kurtek zewnetrznych. Oczywiscie w kurtkach 3L najczesciej siateczkowych kieszeni sie nie wklada (choc bywaja).

Taki jest standart, jak tego nie wykonasz, kurtka Ci sie nie sprzeda. Rab ta kurtke wyprodukowal, by jego pracownicy mieli co do chleba wlozyc.


Jeżeli pytamy o preferencje prywatne - ja nie chowam dłoni w plecaku. Nie chowam też ich w kieszeniach - mam je zazwyczaj zajęte. Od ich ochrony mam rękawice. Mam identyczne podejście w tym względzie jak ot. Dłonie w kieszeniach chowam za to w mej kurtce miejskiej.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 24-11-2011, 15:50
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez Królik - 24-11-2011, 19:20
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 07-01-2012, 17:24
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 07-01-2012, 19:47
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 08-01-2012, 01:12
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 08-01-2012, 12:57
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez kivak - 08-01-2012, 19:22
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez PRS - 08-01-2012, 22:55
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez xxx - 26-02-2012, 15:32
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez hipa - 01-03-2012, 11:34
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez PC - 14-03-2012, 10:21
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ns - 15-03-2012, 00:46
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez m - 22-10-2012, 22:32
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez m - 23-10-2012, 08:57
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez m - 23-10-2012, 17:07
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez m - 23-10-2012, 20:55
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez klajso - 26-10-2012, 05:41
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez robin - 04-12-2012, 20:15
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez robin - 04-12-2012, 21:10
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 05-04-2014, 18:40
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 23-04-2014, 20:49
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 02-05-2014, 09:11

Skocz do: