To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja
#12
No więc kilka słów o kurtce RAB Stretch Neo Jacket.

Uszyta jest rzeczywiście starannie. Materiał sprawia dobre wrażenie: nie wydaje się specjalnie delikatny, bez obaw będę się w niej wspinał. Jednak kilka minusów można już wytknąć.
Po pierwsze - kieszenie napoleońskie - nie rozumiem tego rozwiązania: rąk zziębniętych za bardzo nie ma jak włożyć a wielkie one, jakby przeznaczone były do transportu bochenków chleba...
Po drugie - fason nie jest specjalnie dopasowany, choć i nie nie workowaty, ale liczba jakiś szwów, wymagających podklejenia jest zastanawiająco duża. Nie wiem po co - dokłada to dodatkowe gramy do wagi. Myślę, ze projektanci mogliby staranniej przemyśleć projekt...
Waga zaś kurtki (rozmiar M) to 510 gramów (czyli więcej niż deklaruje na stronie producent....).
Rękawy są piekielnie długie - moim zdaniem za długie: można w moim przypadku byłoby je skrócić o 3-4 cm a przy zadzieraniu rąk w górę mankiety pozostałby na miejscu.
Zastanawia mnie również po cholerę w kurtce pasek do zapinania zrolowanego kaptura. To kolejne zbędne gramy...
Sam zaś kaptur - super. Leży na kasku jak ta lala.
Kurtka ma również dość mocno przedłużony tył. Jak dla mnie - ok.
Kurtka nie ma wywietrzników pod pachami. Może to i dobre rozwiązanie, zaczekam do testu podczas jakiegoś większego, długotrwałego wysiłku.
Podsumowanie oceny projektu kurtki: wolałbym mniejsze, nienapoleońskie kieszenie, nieco krótszy rękaw, bardziej dopasowany krój a rozpięcia pod pachami zachowałbym - waga kurtki wtedy pewnie by nie zwiększyła się.

Dzis w Warszawie szczęśliwie pada deszczyk. Temperatura powyżej zera, myślę ze w okolicy 4-5 st C. Porywy wiatru. Nadążyła się wiec okazja do nizinnego testu dynamicznego kurtki. Pod kurtkę założyłem stretchowa bluzę Montano (coby trochę wymusić pocenie :)), lekka czapeczka z daszkiem, na nią kurtka, szczelnie zapięte zamki, ściągacze ściągnięte, kaptur na czapeczkę i wio! w drogę! Biegłem w lekkiej mżawce 41 minut. Tempo było jednostajne, myślę około 5 min na 1 km, takie żeby się pocić podobnie jak podczas żwawej górskiej wędrówki. Kurtka jak na przeciwdeszczową ''oddychała'' świetnie. DWR spisywało się znakomicie - kropelki wody perliły się przepięknie. Nie miałem potrzeby rozpięcia kurtki - innymi słowy nie czułem się w niej przegrzany. Gdy w niedziele - w bezdeszczową pogodę (temperatura była chyba podobna) , trochę jednak żwawszym tempem, biegałem w tej samej bluzie Montano i nałożonej na niej bluzie Marmota Widnstopper N2S, miałem potrzebę rozpięcia wierzchniej bluzy.
Po powrocie do domu stwierdziłem, ze wewnętrzna cześć kurtki była delikatnie, akceptowalnie wilgotna, na czapce było widać, która cześć była pod kapturem, która zaś wystawała na deszcz:). Prawdę mówiąc, bardziej wilgotna wydawała się bluza Monatno niż kurtka RAB - ale bluza Montano zawsze po bieganiu jest taka.... Czy zaś bluza Montano pod kurtka RAB była bardziej przepocona niż gdybym biegł bez kurtki? W takich deszczowych okolicznościach - na pewno. Czy była bardziej dziś przepocona niż wtedy, kiedy biegam w niej samej w bezdeszczowa pogodę? Byc może tak, ale trudno mi jednoznacznie to ocenić. Podsumowując - paroprzepuszczalnosc kurtki wydaje mi się zadowalająca. Niedługo wybieram się w niej w góry, może po powrocie będę mógł wyrazić bardziej stanowcza opnie.
---
Edytowany: 2012-01-05 14:36:59

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 24-11-2011, 15:50
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez Królik - 24-11-2011, 19:20
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez gavagai - 05-01-2012, 14:34
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 07-01-2012, 17:24
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 07-01-2012, 19:47
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 08-01-2012, 01:12
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 08-01-2012, 12:57
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez PRS - 08-01-2012, 22:55
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez xxx - 26-02-2012, 15:32
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez hipa - 01-03-2012, 11:34
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez PC - 14-03-2012, 10:21
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ns - 15-03-2012, 00:46
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez m - 22-10-2012, 22:32
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez m - 23-10-2012, 08:57
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez m - 23-10-2012, 17:07
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez m - 23-10-2012, 20:55
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez klajso - 26-10-2012, 05:41
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez robin - 04-12-2012, 20:15
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez robin - 04-12-2012, 21:10
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 05-04-2014, 18:40
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 23-04-2014, 20:49
RE:[Odzież] NeoShell - idea, koncepcja - przez ot - 02-05-2014, 09:11

Skocz do: