To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Buty na lato w góry typu karpackiego/Tatry, Fogarasze itp.
Engadiny mimo wysokiego otoku mają go i tak za nisko na czubach. Niestety ja nim zahaczałem o jakieś gałęzie czy kamloty i go zdzierałem/odklejałem właśnie na czubach. LOWA Baffin to model ze skórą w środku, odpowiednik Engadinów, tak samo jak HanWag Yukon. Te dwa konkurencyjne modele mają właśnie otok nieco wyżej zachodzący na czuby co moim zdaniem jest plusem. Ładnie to widać na pierwszym zdjęciu Farfura/y porównującym Islanda (identycznie jak w Engadinie) do Tibet (identycznie jak w Baffin)
Ale nie ma tego złego bo jest model Watzmann:
http://allegro.pl/watzmann-mfs-buty-trek...90652.html
wyższy otok na czubach, niżej zaczynające się sznurowanie i też skóra w środku, oczywiście kat. B/C, ale uwaga na inne kopyto. Osobiście jak bym miał wybierać z Meindla B/C, to dziś bym wszedł w tego Watzmanna, ale rozważał bym też mocno Lowa Baffin. HW Yukon uważam, że jest mniej trwałym butem od Meindla.

I zdziwię cię co do długości wkładki. UK 11,5 i 11 mają ją taką samą (przynajmniej w moich Meindlach) tj. 30cm i dla tego napisałem jw. bo mając kiedyś rozmiar 11,5 (30cm) chciałem o 5mm krótszą wkładkę. Wybrałem wobec tego o pół nr mniejsze tj. 11 i dostałem... taką sama wkładkę. Też się zdziwiłem :)
Wprawdzie były to różne modele ale długość wkładki powinna być taka sama dla identycznego rozmiaru. A mierzenie? Pewnie że ważne, ale nie zawsze pomoże wybrać. Mierząc rozmiar 11 i 11,5 wydawały mi się identyczne na nodze. Wybrałem większe bo w razie zmoki łatwiej ubrać grubszą skarpetę niż obciąć palce, a te potrafią boleć przy schodzeniu z gór w za małych butach.
---
Edytowany: 2015-01-12 16:45:28

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Buty na lato w góry typu karpackiego/Tatry, Fogarasze itp. - przez Arni - 12-01-2015, 16:20

Skocz do: