To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Buty na lato w góry typu karpackiego/Tatry, Fogarasze itp.
#51
''stanięcie bokiem stopy kończy się tak samo jak w przypadku półbutów''
Mam Vakuumy i jakoś nie potrafię (przy dobrym zawiązaniu) stanąć na zewnętrznych krawędziach butów na wyprostowanych w kolanach nogach. A w butach niskich toż to banalne do wykonania.

''LaSportivy Nepal przykrywają staw w całości i nic takiego nie występuje''
No to może tylko ja tak mam, że jak mam buty grubo ponad kostkę, to mnie strasznie w piszczel uciskają przy podejściu (nawet jak góra jest lżej związana). Zatem subiektywne zdanie.

''odprowadzanie wilgoci jest znacznie gorsze niż odpowiednich półbutach''
No ale sandały to w ogóle nie mają problemu z odprowadzaniem wilgoci i z pewnością schną szybciej, więc po co w ogóle kasę na buty wydawać?


A tak na serio to ja się zgadzam, że jak ktoś jest doświadczony, wie jak stopę kłaść itd, to do ''biegania'' po górach niskie buty jak najbardziej. Ale do chodzenia z dużym plecakiem, na dodatek wybierając się dopiero 2 raz, to ze względów bezpieczeństwa i chronienia kostek (całego stawu, bo samo obciążenie robi swoje) w trakcie schodzenia, polecałbym buty wysokie.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Buty na lato w góry typu karpackiego/Tatry, Fogarasze itp. - przez yamcha - 02-06-2011, 06:54

Skocz do: