To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Buty na lato w góry typu karpackiego/Tatry, Fogarasze itp.
#25
Na początek słowo wyjaśnienia. Namiotu nie będzie, dni będą 4 (choć chciałbym więcej, ale wiadomo, praca), a teren To wschodnia cześć Tatr tj Murowaniec, okolice, Zawrat i dalej na południe.

Wracając do samych butów, to przymierzałem się dziś do kilku modeli i:
Aku Camana to jak dla mnie kowadło na sztywnej podeszwie. Ciężko było by mi się w tym poruszać, więc odpada.
Vaude Mikumi - sprzedawca zachwalał, ale były dziwnie wiotkie i bałem się o podeszwę (system Flexlink - Podobno to taki patent, który Vaude ściągnęło od Ecco). Membrana to Ceplex (mam z nią kurtkę i jest całkiem całkiem) i sporo jest pokrycia z ''tkaniny'', która wg producenta ma zwiększyć oddychalność. Lekkie. But naprawdę fajny, ale mam pewne obawy co do jego zastosowania w górach.

Przymierzyłem też Asolo Spyre. Akurat były w sklepie i leżą na mojej nodze bardzo dobrze. Naprawdę lekkie. Trochę powstrzymuje mnie brak wzmocnienia na czubku buta. Może dystrybutor będzie miał jeszcze Voyagera. Jest kilka 40g cięższy, ale wygląda dokładnie tak samo i ma tę ochronną wstawkę. Jestem tylko ciekaw czy podeszwa jest o podobnej twardości.

Czarny koń wyścigów, czyli Dolomite Stelvio. Ciężar średni, ale i tak lżejsze od Aku. Leżą tak samo dobrze jak Spyre. Podeszwa, to wynalazek producenta, ale raczej nie powinno być źle. Mają w końcu ponad 100 lat doświadczenia. Sztywność podeszwy podobna do Spyre. No i cena jest niska, ale to raczej bonus niż ważki argument.

Wygląda na to, że jednak nie będę eksperymentował z zakupami przez internet, tylko wybiorę Asolo lub Dolomite.

Czy macie jakieś doświadczenia z butami D.Stelvio? Nie znalazłem nic ponad oficjalne opisy producenta.
-------------------------------------------
mudia

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Buty na lato w góry typu karpackiego/Tatry, Fogarasze itp. - przez mudia - 31-05-2011, 21:54

Skocz do: