To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt
Nemesis

Mało gratów nie oznacza braku napierania, może właśnie odwrotnie? Może lepiej napierać na lekko, a w razie załamania pogody przeczekać. Ktoś tu wcześniej słusznie pisał (a), że mokre rzeczy ważą dodatkowo. Jak nie masz kombinezonu nurka to wcześniej czy później będziesz mokry.W schroniskach mam zamiaru nie spać prawie wcale, (co 3 dni żeby sie odświeżyć). Ciuchy tak jak kiedyś mam zamiar suszyć na sobie. (te co muszę) A że biorę strecze i extendo to wyschną w ok 1h. Widzisz wiele osób popełnia jeden błąd. Nawet robiąc testy. Susza rzeczy w domu lub w dzień. To błąd. Ponieważ mokre rzeczy na wędrówce suszysz raczej w nocy. A w nocy masz rosę, brak słoneczka, często brak wiatru. W namiocie tez nie wysuszysz bo para wodna.

Co do niskie-wysokie cały czas się zastanawiam. Jakoś nigdy nie zauważyłem żeby wysoki but jakoś specjalnie chronił przed skręceniem. Musiałby sięgać wysoko za kostkę jak wojskowy lub być sztywny jak narciarski. 2cm za kostkę według mnie nic nie dają. Wysokie buty natomiast chronią przed uderzeniami na skalistych szlakach i takie na pewno wezmę na drugi etap jak będę dochodził w biesy. Teraz nie wiem.

Co do prognozy, jeśli będą zapowiadać że będzie lało, to po prostu zrezygnuję (mam ten luksus). Pojadę we wrześniu, październiku.... Tak jak pisałem, to ma być frajda a nie katorga. Różnimy się filozofią i podejściem. To nie Kaukaz, gdzie jeśli bym zrezygnował to jestem parę setek w plecy, to tylko ok 400 km od mojego domu. Koszt podróży w obie strony ok 50 PLN.

Co do miejscowości po drodze, może teraz jest inaczej, nie wiem. Moje doświadczenie mówi mi że:
- często sa w nich sklepiki słabo zapatrzone i króluje w nich to co kupują miejscowi,a co dla mnie jest nie za bardzo przydatne.
- jeśli poza sezonem sa w ogóle otwarte
- trzeba do nich schodzić (gdzieś gubimy napieranie)
- trafiam do nich przed otwarciem i muszę czekać lub po zamknięciu.
- mało sypiam i sam się budzę ok 5 rano, śniadanko to podstawa, stąd tyle żarła. Te wszystkie knajpki otwierają kolo 9 to akurat moje drugie śniadanie ;)
- tez uwielbiam gorące pierogi i zapewniam cie że żadnym nie odpuszczę :)

P.S.
Jeszcze se zastanawiam czy nie zrezygnować z części wałówy. Poza tym nie wiem dlaczego ale za każdym razem ten plecak inaczej waży ;)

EDIT: napisałeś 0,5kg żarcia. Moje wazy 1,8kg na 4-6 dni + woda 1,5l razem ok 3,5kg
---
Edytowany: 2014-05-30 11:08:26

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez bartolini - 09-03-2010, 15:57
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez pajacyk - 11-03-2010, 08:35
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez bartolini a. leisure - 12-03-2010, 12:33
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez erich holtz - 15-03-2010, 23:22
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Cantores - 16-03-2010, 11:43
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Maly_man - 18-03-2010, 11:23
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez bartolini a. leisure - 18-03-2010, 13:04
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez bartolini a. leisure - 19-03-2010, 16:42
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez cantores - 26-03-2010, 08:27
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez erich holtz - 26-03-2010, 08:36
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Śpiochu - 30-03-2010, 19:52
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Śpiochu - 31-03-2010, 12:32
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Śpiochu - 31-03-2010, 12:40
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Śpiochu - 31-03-2010, 12:54
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Śpiochu - 01-04-2010, 13:16
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Jewrioszka - 30-05-2014, 09:53

Skocz do: