To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt
#94
''byłem wtedy'' znaczy kiedy? ;-] 3 tygodnie byłeś w okolicach babiej ? ;-]

powiem tak:
- było i zimowo, i jesiennie, temperatury od 0 do -20
- śnieg miałem w Bieszczadach, B. Niskim (najwięcej) i Sądeckim,
jesień zrobiła się w Gorcach (szedłem głównie po trawie),
w Żywieckim znowu zazimiło ale nie przesadnie (pomijając babią, bo jak żyje takiego piekła jeszcze nie widziałem, a widziałem sporo)
Śląski to głównie deptanie mokrej śnieżnej breji

a jak się ktoś uprze to start miałem 11 grudnia, wiec nie było to żadne zimowe przejście tylko jesienno-zimowe ;-p MI TO LOTTO ;-p nie śnieg był moim problemem ale czas (najkrótsze dni w roku) i mróz, udało mi się nawet złapać małe odmrożenia ;-/ to tak a propos stawiania na szali zdrowia ;-p

Chyba o sprzęcie jest temat offtopowicze, więc na moje >25kilo składało się (podam dokładnie co miałem):

- PLECAK'i
miałem 2, czy pomysł dobry? na dwoje babka... wyglądałem jak wielbłąd, czasem krępowało ruch, ale jak potrzebowałem coś na szybko nie musiałem ściągać tego tonowego tobołu z pleców.
Jacuś Wilczaskórka, znaczy się jack wolfskin
nie ma go już chyba w sprzedaży, (przy sobie też go teraz nie mam, nie pamiętam nazwy, jak znajdę to podam) ale jestem z niego zadowolony ;-]
Wolfgang HIKER 18
http://www.wolfgang.pl/?p=shop&product_id=24
- NAMIOT
Ferrino BIVY HL, jedynka, raczej płachta biwakowa na pałąkach, polecam
http://www.ferrino.it/it/homepage/produc...4/bivy_hl_
- ŚPIWÓR
The North Face SUPERLIGHT, też polecam ale raczej nie na lato ;-]
http://eu.thenorthface.com/tnf-eu-en/equ...ght.html?c olour=733
- KARIMATA
wojskowa ciężka i trochę niewymiarowa (rozkładałem pod namiotem ;-] ) ale zdała exam
- BUTY
Scarpa Lite Trek GTX, rozpadły się w Żywieckim, były kupione w październiku 2009 wiec raczej nie polecam, rozpadły się znaczy puściły szwy po wewnętrznej na zgięciu,
klapki jakieś (nogi muszą czasem odpocząć)
- GPS
garmin vista hcx z mapami Topo PL 100, przydaje się kiedy dzień jest krótki i nie ma czasu na chodzenie tam i powrotem w poszukiwaniu znaków zwłaszcza z Niskim, ale Donatski i Kardasz dali sobie radę bez
- MAPY papierowe
fajnie jak są laminowane albo fabrycznie, albo własnoręcznie
ExpressMap, nic specjalnego ujdą w tłumie, komplet trochę kosztuje i wraży koło 1/2kilo ;-p
- KIJKI trekingowe
- RAKIETY śnieżne
ja zaryzykowałem i nie brałem, mi się opłaciło
- SANIE (handmade-pulk)
znalazłem kiedyś na jakimś forum posta, że ktoś widział turystę, który plecak ciągną na sankach, rzecz jest chyba u nas mało popularna bo nawet na Wiki niema wersji PL
http://en.wikipedia.org/wiki/Pulk
chyba na rakiety.pl można było kupić profesjonalny za jedyne tysiąc z hakiem polskich nowych.
mój powstał z pasa biodrowego ze starego plecaka, linki i czegoś podobnego do http://www.allegro.pl/item960797671_sank...sko_gratis. html tylko siedzenie się odpinało powiększając przestrzeń ładowni, przypiąłem całość do plecaka na to przeciwdeszczowy pokrowiec, żeby głupio nie wyglądać a jak było po czym ciągnąć (śnieg w sensie) to pozbywałem się ciężaru z pleców w ciągu 2 minut. Ogólnie niby dodatkowa waga, ale gdybym szedł jeszcze raz też bym zabrał ;-]


POZA TYM:
- palnik i gaz (miałem 2 średnie kartusze, bez problemu wystarczy jeden),
-menażki, raczej zestaw 2, jedna na chińczyki druga na czystą wodę, tej po chińczykach nie myłem bo nie bardzo było gdzie
- duży termos,

- 2 pary spodni, te najpopularniejsze Milo (nie wiem jak się nazywają) zresztą nieważne bo puszczają w kroku i już więcej barachła nie kupię, i jakieś stare sfatygowane ochronne McKinleya membraną aqua-cośtam, praktycznie cały czas miałem na sobie 2 pary, śpiąc też ;-]
- kurtka też stara McKinleya też aqua-blabla, mimo że raz udało mi się ją wyprać i tak po powrocie - masakra zapachowa
- 2 polary, bo po całym dniu chodzenia w jednym warto ubrać coś suchego a w schroniskach też było chłodno,
- cała góra ciepluchnych skarpet,
- koszulki mam te z Quechua, te najtańsze kolorowe, tanie i dobre (bo tanie) ;-p

- apteczki nie miałem zbyt obfitej, wyszedłem z założenia że jak sobie coś zrobię poważniejszego i tak sam sobie nie udzielę pierwszej pomocy ;-p wiec chusty ratunkowe, wielgachne bandaże i inne takie zostawiłem w domu, wziąłem tylko kilka plastrów
-zimą obowiązkowo krem i to cholernie tłusty (nie nawilżający!!!) i nie ma, że boli, ja na co dzień z kosmetyków używam tylko mydła, ale po tygodniu miałem skórę nie do życia ;-p
-miałem też Ketonal w tubce, po 8-10h raz 14h ciągłego marszu (odpoczywałem bardzo niewiele, głównie idąc z górki) wieczorem się przydawał, folia NRC
- spirytus wielozadaniowy ;-p setka albo ćwiartka

A RESZTA
to standardy scyzoryki, czołówki i inne takie herbatki
---
Edytowany: 2010-03-25 18:07:15
-------------------------------------------
jak sobie coś przypomne dopiszę

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez bartolini - 09-03-2010, 15:57
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez pajacyk - 11-03-2010, 08:35
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez bartolini a. leisure - 12-03-2010, 12:33
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez erich holtz - 15-03-2010, 23:22
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Cantores - 16-03-2010, 11:43
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Maly_man - 18-03-2010, 11:23
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez bartolini a. leisure - 18-03-2010, 13:04
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez bartolini a. leisure - 19-03-2010, 16:42
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez npietrow - 25-03-2010, 18:04
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez cantores - 26-03-2010, 08:27
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez erich holtz - 26-03-2010, 08:36
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Śpiochu - 30-03-2010, 19:52
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Śpiochu - 31-03-2010, 12:32
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Śpiochu - 31-03-2010, 12:40
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Śpiochu - 31-03-2010, 12:54
RE:[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt - przez Śpiochu - 01-04-2010, 13:16

Skocz do: