To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Odlo Kominiarka Face Mask Warm
#1
OPIS PRODUKTU:

Skład: 100% poliester

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
06-06-2009, 20:16

Kominiarkę dostałem do testowania dzięki uprzejmości portalu NGT i firmie Larix (dystrybutor Odlo). Za co chcę serdecznie podziękować.

Wstęp
Produkt dostajemy zapakowany papierowy karton. Tu duży plus za ekologiczne opakowanie. Minusem jest brak informacji w polskim języku o konieczności wyprania przed użyciem. Produkt należy do tzw. serii WARM (zobacz zdjęcie wykresu), czyli odzieży raczej zimowej. Zgodnie z wykresem Systemu Kontroli Temperatury ODLO, najlepiej stosować ją w temperaturach od ok. +15 [niska aktywność] do -25 C [wysoka aktywność fizyczna]. Produkt był testowany od około +5 do minus 20 C. Jest to model unisex. Skład to w 100% poliester.

Budowa
Materiał jest elastyczny, miły w dotyku i doskonale przylega do ciała, szwy są płaskie. Nitki nie \'\'wychodzą\'\' z kominiarki. Zapobieganiu nieprzyjemnych zapachów ma zapobiegać technologia wykorzystująca srebro, ale jest ona innowacyjna, bo mogą ją nosić osoby uczulone na srebro Bez problemu da się pod nią nosić okulary. Co ciekawe producent zaleca jej pranie w temp 95 C, czego przyznam szczerze nigdy nie robiłem. Jak wszystkie inne rzeczy lądowała w pralce.

Kominiarka dostępna jest tylko w jednym rozmiarze, na mojej głowę jest ok (obwód 59cm). Na głowie dziewczyny też ładnie się układa (obwód 54cm) Nieważne czy w okularach, czy bez kominiarka jest wygodna. Z przodu jest lekko przedłużona.

Materiał jest o stosunkowo małej gramaturze, podobny do polartecu powerdry (cienka bielizna). Kominiarka jest cienka, ale grzeje całkiem nieźle, przy rewelacyjnej oddychalności.

Wrażenia
Używałem jej podczas łażenia po górach i jazdy rowerem. Na rowerze da się w niej jechać do około -15 C, później zaczyna robić się zbyt zimno. Jony srebra działają i kominiarka rzeczywiście nie łapie nieprzyjemnych zapachów. Najdłużej trzymałem ją na głowie (bez zdejmowania) ponad 48h. Mimo tak długiego nieprzerwanego noszenia nie złapała nieprzyjemnego zapachu. Minusem jest wysoka podatność na pilingowanie, trzeba uważać z rzepami. Wpływa to ujemnie na estetykę. Kominiarkę użytuję od pażdziernika 2008 r.

Foto

1. Jako czapka
http://img100.imageshack.us/my.php?image=czapkare0.jpg
Bardzo wygodnie, nic nie uciska.

2. Jako kominiarka - zakryte usta
http://img376.imageshack.us/my.php?image...ytefy5.jpg
Bardzo wygodnie

3. Kominiarka - odkryte usta
http://img376.imageshack.us/my.php?image...te5to6.jpg
Bardzo wygodnie

4. Dolna część kominiarki zsunięta pod brodę
Dolna gumka pod brodą delikatnie uciska. Bez okularów problem ten nie występuje. Pewnie na mniejszej głowie lepiej by leżała, ale do wyboru jest tylko jeden rozmiar.


Zalety
- nie łapie zapachów
- świetnie oddycha

Wady
- podatność na zmechacenia

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 5/5
Wygoda: 5/5
Wytrzymałość: 4/5
Ogólna: 4.67/5



Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Odlo Kominiarka Face Mask Warm - przez arkadoo - 06-06-2009, 20:13
RE:[Recenzja] Odlo Kominiarka Face Mask Warm - przez pomocny - 18-09-2009, 23:28
RE:[Recenzja] Odlo Kominiarka Face Mask Warm - przez Masakra - 19-09-2009, 00:53
RE:[Recenzja] Odlo Kominiarka Face Mask Warm - przez pomocny - 19-09-2009, 21:50

Skocz do: