To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Wymiana podeszwy w butach trekkingowych
Witam serdecznie,

Mam pytanie. Podczas tegorocznego wypadu w tatry rozsypały mi się podeszwy w moich górskich butach. 
Guma po prostu sparciała i się rozsypała (patrz zdjęcie).
Ponieważ buty były wygodne i dobrze mi się w nich chodziło (a dodatkowo - mam duży rozmiar stopy (długość wkładki 315mm) , przez co niełatwo jest ogólnie kupić buty pasujące na moją nogę), więc poważnie rozważam opcję naprawy obecnych butów (znaczy się - wymiany podeszw na nowe). 

Zrobiłem małe rozeznanie po rynku i sprawa wygląda tak: 

- producent obuwia (Haix) ma swój serwis, który może to zrobić, ale wymaga to wysyłki butów do Niemiec i sumaryczny koszt przy obecnym kursie Euro będzie rzędu ponad 400 PLN.
- na polskim rynku znalazłem w google'u 2 firmy, które robią takie rzeczy: Hanzel i i-szewc.
Hanzel już na wstępie się poddał, stwierdzając że nie pomoże z uwagi "na duży rozmiar" (co jest trochę dziwne biorąc pod uwagę że sprzedają swoje buty w tym samym rozmiarze). Ale ok - ich sprawa. Nie to nie.
i-szewc stwierdził, że zrobi za 315 PLN + koszt wysyłki do nich.

Czy są jeszcze może jakieś alternatywy? W szczególności - opcję ciutkę tańsze, a równie profesjonalne?
Bo ponad 3 stówki za naprawę 6-letnich butów to trochę dużo, biorąc pod uwagę, że przejrzałem internet i mogę kupić nówki sztuki na promocji za 400-500PLN.

Znacie może kogoś wartego polecenia, kto ogarnie temat (najlepiej aby zamknąć się w kosztach max. do 300PLN) ?
Z góry dzięki!

Pozdrawiam,
Artur


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wymiana podeszwy w butach trekkingowych - przez j-23 - 19-02-2009, 22:31
RE:Wymiana podeszwy w butach trekkingowych - przez ptb - 21-02-2009, 00:57
RE:Wymiana podeszwy w butach trekkingowych - przez Loszmi - 02-06-2010, 21:47
RE:Wymiana podeszwy w butach trekkingowych - przez wojtas - 08-07-2010, 22:27
RE:Wymiana podeszwy w butach trekkingowych - przez kimek27 - 09-11-2010, 23:52
RE:Wymiana podeszwy w butach trekkingowych - przez kimek27 - 11-11-2010, 00:25
RE:Wymiana podeszwy w butach trekkingowych - przez birkut - 21-04-2011, 12:02
RE:Wymiana podeszwy w butach trekkingowych - przez Andżej - 19-06-2012, 11:42
RE:Wymiana podeszwy w butach trekkingowych - przez Andżej - 19-06-2012, 14:40
RE:Wymiana podeszwy w butach trekkingowych - przez m - 18-01-2018, 07:16
Wymiana podeszwy w butach trekingowych - sprawdzone firmy - przez ArturWawa - 29-08-2022, 11:24

Skocz do: