To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Climbing Technology Raptor i Shark
#2
DATA RECENZJI:
18-03-2009, 20:58

Poniższa recenzja została stworzona jako uzupełnienie tej autorstwa jaca, zatem nie będę opisywał ponownie tych samych szczegółów, dotyczących np. budowy raków.

Czas i miejsce użytkowania
Raków używam od sezonu 2005/2006, ale niezbyt intensywnie. W sumie mają za sobą jakieś 20 dni trekkingu w Tatrach, kilka spacerów po lodowcach, ok. 1000 metrów łatwego wspinania (głównie trawki i DT, sporadycznie lód). Warto jeszcze nadmienić, że posiadam wersję z aluminiowym łącznikiem (wcześniejsze były stalowe).

Budowa
Tutaj nie będę się rozwodził - szczegóły dobrze opisał jaco. Mogę jedynie potwierdzić, że śrubki rzeczywiście niszczą buty - ja owinąłem je taśmą izolacyjną i nie ma problemów. Zrobiłem to dopiero po dwóch sezonach - wcześniej żadna ze śrubek nie odkręciła się i nie wypadła.

Wygoda użytkowania
Brak możliwości złożenia koszyków jest trochę irytujący (szczególnie jeśli nosi się raki wewnątrz plecaka).
Zakłada się je szybko, dla mnie w rękawicach stanowi to czasem kłopot. Po wyregulowaniu i założeniu siedzą pewnie - nie zdarzyło mi się, żebym musiał je poprawiać w trakcie marszu, nie przesuwają się względem buta. ''Kółkowa'' sprzączka do regulacji czasem się obladza i ciężko zdjąć raki; jest to raczej ''kolej rzeczy'', do której trzeba się przyzwyczaić, niż wada raków.
Układ zębów jest dobry, oprócz trekkingu umożliwia także bezproblemową wspinaczkę w terenie do V. Stawanie pojedynczym zębem na krawądkach nie robi na rakach wrażenia, o co obawiałem się na początku (próbowałem na wędkę też trudniejsze drogi). Raki do łatwych celów wspinaczkowych są wystarczająco sztywne. Zdarzyło mi się pokonywać kilkumetrowe odcinki lodowe - zęby ciężko wchodzą, ale da się.

Wytrzymałość
Krótko i zwięźle - raki są pancerne. Zęby nie tępią się szybko (ostrzyłem raz), paski i koszyki (oprócz zarysowań) nie wykazują śladów zużycia.

Podsumowanie
Raki polecam - są tanie, wygodne w użyciu i bezawaryjne. Mają małe wady, z którymi da się jednak żyć.

Zalety:
- tanie
- wytrzymałe
- sztywne
- dobra i pewna regulacja

Wady:
- śrubka niszcząca buty
- sztywne koszyki utrudniające transport
- brak podkładek przeciwśnieżnych

OCENA PRODUKTU:

Wygoda: 4/5
Wyposażenie: 4/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 4.33/5


[Obrazek: IMG_4461.jpg]


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Recenzja] Climbing Technology Raptor i Shark - przez Simba - 10-01-2009, 16:23
RE:[Recenzja] Climbing Technology Raptor i Shark - przez fox-trott - 24-04-2010, 23:31
RE:[Recenzja] Climbing Technology Raptor i Shark - przez fox-trott - 25-04-2010, 21:33
RE:[Recenzja] Climbing Technology Raptor i Shark - przez wiesiek - 25-04-2010, 21:35

Skocz do: