To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Wady produkcyjne szpeju grożące zdrowiu lub życiu
#7
Hmm, przez Twoje linki trafiłem tylko na charakterystyki U(t) obliczone dla różnych wartości prądu. Chciałem po prostu poznać podstawy twierdzenia o ''pierwszej sekundzie'', dlatego zapytałem ;-). Sądzę, że aby coś prognozować, należałoby znać:

- faktyczny czas ''zwiększonego'' prądu względem baterii alkalicznych (i wartość tego prądu)
- różnice w temperaturze przewodu w przypadku baterii alkalicznych i aku NiMH (można obliczyć znając prąd i skład przewodu)
- wreszcie temperaturę topnienia izolacji i jej przewodność cieplną
- grubość izolacji

Wtedy możnaby się pokusić o obliczenie średniej ilości włączeń po których następuje zgon izolacji. W innym wypadku pozostaję przy informacji ''4 przypadki na 100 000'' i nie odkładam akumulatorów do szuflady ;-).

Inna sprawa, że zapewne do gry wkracza tutaj układ sterujący diodą - najlepiej byłoby wszystko zmierzyć, a nie prognozować.

Swojej lampeczki używam bardzo często od przeszło 3 lat, cały czas na aku. Może uda mi się jakimś sposobem ''zdiagnozować'' kabel kiedy wrócę na uczelnię, ale jakoś wątpię w rychłą śmierć światełka.

Sądzę, że dalsza dyskusja nie ma wielkiego sensu. Ja podchodzę do sprawy teoretycznie (może nawet nieco bagatelizuję), Ty jak sądzę już wyjąłeś aku z pojemnika na baterie i zmniejszyłeś prawdopodobieństwo wypadku do 0/100 000.

Dobrze było wymienić się poglądami i przystępuję do kasacji za chwil kilka ;-).

-------------------------------

Nie jestem pewien czy ostatnie 3 posty coś wnoszą do tematu, może powiedzcie drodzy Forumowicze co o tym sądzicie (za pośrednictwem łapek).
---
Edytowany: 2008-09-19 23:08:49

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Wady produkcyjne szpeju grożące zdrowiu lub życiu - przez kerad555 - 18-06-2008, 19:37
RE:Wady produkcyjne szpeju grożące zdrowiu lub życiu - przez Simba - 19-09-2008, 19:13
RE:Wady produkcyjne szpeju grożące zdrowiu lub życiu - przez Partycja - 18-08-2012, 08:34
RE:Wady produkcyjne szpeju grożące zdrowiu lub życiu - przez Partycja - 13-09-2012, 06:00

Skocz do: