To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


PODRÓŻE NGT / Z dzieckiem w góry / podróże z dziećmi
#42
A jedziesz do Zakopca, czy w Tatry, bo to znacząca różnica...? ;)

Jeśli do Zakopca, to grań Krupówek nie powinna stanowić problemu, zaś jeśli w Tatry, to polecam na początek spacerek Kościeliską, potem ewentualnie Strążyską, przy okazji na Sarnią Skałę też mały powinien dać spokojnie radę. Przejście do Chochołowskiej i z powrotem, to podobnie jak Kościeliska spacerek dla emerytów. Podobnie spokojnie można zaatakować z Kuźnic tereny typu Kondratowa, a jeśli nie będzie tłumów (zakładam, że mówimy o lecie?) to i Giewont (ja sam wlazłem tam pierwszy raz z ojcem właśnie w wieku ok. 5 lat. Spokojnie można zaliczyć też spacerek z Kuźnic do Murowańca, a jak się ma czas, to może jeszcze nad Czarny Staw Gąsienicowy, albo i nawet na Kasprowy (oczywiście pieszo) i z powrotem - np. przez Dolinę Jaworzynki.
Na Kasprowy można też się wybrać pieszo szlakiem przez Myślenickie Turnie - w każdym razie szkoda pieniędzy i kilkugodzinnego stania w kolejce tylko po to, by wjechać tam kolejką linową - już lepiej z Kasprowego zjeżdżać - i taniej, i do zjazdów z reguły nie ma takich tłumów.
Do grona lekkich spacerków zaliczyć można też wycieczkę na Rusinową Polanę, lekko łatwo i przyjemnie z Zazadniej, albo z Palenicy Białczańskiej - tu już jest nieco więcej podejść. Spokojnie można wybrać się także piesze do Morskiego Oka, tylko latem jest to wielokilometrowe deptanie asfaltem - pod tym względem szkoda nóg. Już lepiej się do Doliny Pięciu Stawów przejść przez Roztokę, myślę, że dla 5-letniego szkraba nie powinno być problemu. Ja z ojcem takie trasy zaliczałem już jako kilkulatek.

Opcji jest naprawdę multum. Jeśli nie znasz okolicy i szlaków, to zaopatrz się najpierw w dobrą mapę i przewodnik z opisami szlaków tatrzańskich.
Tu masz na szybko parę linków, które mogą pomóc:
http://www.e-gory.com/opisy.php?opis=0
http://www.tatry.info.pl/

Najważniejsze - nie pchaj się z dzieckiem w miejsca typu Świnica, czy Orla Perć, Kościelec. Większość pozostałych szlaków w moim odczuciu nie powinna nastręczać trudności, pod warunkiem że się pilnuje aby dziecko nie biegało po stromych ścieżkach, kamieniach itp.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:PODRÓŻE NGT / Z dzieckiem w góry / podróże z dziećmi - przez sasq pajak/grappa.pl - 04-06-2008, 13:01
RE:PODRÓŻE NGT / Z dzieckiem w góry / podróże z dziećmi - przez Darek e-horyzont.pl - 05-06-2008, 16:57
RE:PODRÓŻE NGT / Z dzieckiem w góry / podróże z dziećmi - przez Blatio - 14-03-2010, 02:40

Skocz do: