To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Sipuro Notkocher 71
#1
OPIS PRODUKTU:

Kuchenka polowa z żelem spirytusowym
Masa: około 200g
Wysokość pojemnika: 5 cm
Średnica pojemnika : 8 cm
Przybliżony czas palenia: do 2h

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
14-02-2008, 21:24

Kuchenkę tę można zawsze zakupić na Allegro, bądź w sklepach internetowych. Nie brak też produktu znanego jako Notkocher 71 na niemieckich stronach internetowych. Zgodnie z informacjami sprzedających jest to wojskowa kuchenka polowa stosowana w UE. Kupując dwie sztuki wyszedłem z założenia, że skoro wojskowa to warto właśnie taką zabrać na wypad o charakterze survivalowym. Obecnie wiem, że nigdy już nie kupię takiej na żadną wyprawę.

Oficjalnie (za sprzedawcą) 250ml wody powinna kuchenka ta zagotować w ok. 5min. W praktyce w warunkach chłodnego lata na zewnątrz zagotowanie tej ilości wody może nie udać się nawet po 15 minutach. Cały problem mógłby tłumaczyć fakt, iż nie dysponowałem pokrywką, ani czajniczkiem - jest to jednak tłumaczenie dość kiepskie. Woda podgrzana tą kuchenką posłużyła mi do umycia włosów, zrobienia bardzo niedobrej kawy rozpuszczalnej lub zupki w proszku.

Do jedynych zalet tej kuchenki można zaliczyć cenę i to, że można ją bez obaw wcisnąć gdziekolwiek w torbie. Na dłuższą metę lepiej zainwestować w profesjonalny palnik gazowy na kartusze. Moje doświadczenia z tą kuchenką były negatywne. Gdyby jednak ktoś po przeczytaniu tej recenzji zechciał po raz pierwszy z takiej skorzystać w terenie, powinien solidnie przetestować takie rozwiązanie przed wyjazdem. Podejrzewam, że wiele może pomóc odpowiednia ochrona przed wiatrem i wykorzystanie niskiego, dość szerokiego czajniczka, bądź dobrze przykrytego garnuszka o podobnych rozmiarach.

OCENA PRODUKTU:

Wygoda: 3/5
Wyposażenie: 3/5
Wytrzymałość: 3/5
Ogólna: 3.00/5



Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Sipuro Notkocher 71 - przez Nordlys - 14-02-2008, 20:56
RE:[Recenzja] Sipuro Notkocher 71 - przez emes - 14-02-2008, 21:26

Skocz do: