To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] HiMountain Nevis
#1
OPIS PRODUKTU:

Klasyczne sandały wykonane z taśm plecionych o wysokiej wytrzymałości mechanicznej.

Wewnętrzne poduszki neoprenowe polepszają komfort użytkowania. Wytrzymała podeszwa ze wzmocnieniami gwarantuje wysoki stopień wytrzymałości. Idealne do sportów wodnych: niezatapialne.

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
06-01-2008, 21:51

WSTĘPNIAK
Na wstępie muszę usprawiedliwić się z kilku rzeczy.
Po pierwsze na stronie HiMountain nie ma informacji o tych sandałach, nie ma też ich w internetowym sklepie. Info i zdjęcie jakie wkleiłem znalazłem w odmętach sieci.
Po drugie nie dodałem, ani nie dodam, żadnych własnych zdjęć, dlatego, że jestem gapa i zapomniałem zrobić zanim oddałem na gwarancję.
Po trzecie - jest to recenzja zdecydowanie niepochlebna!
Natchnienie czerpałem z recenzji sandałów Source. Autorom ich dziękuję. :) Zatem... niech się zacznie!

HISTORIA ZAKUPU I PIERWSZE WRAŻENIE
Przed zakupem tych sandałów, z obuwiem tego typu miałem niewiele do czynienia. Miałem jakieś takie ''bazarowe'' kiedyś, ale nigdy nie przywiązywałem uwagi do tego typu obuwia. No, ale kiedyś trzeba - wzorem znajomych kupiłem sandały Nevis. Odpadał u mnie element wyboru, ponieważ pod uwagę brałem tylko te - przede wszystkim cena (wtedy jakieś 90zł) i pochlebne opinie użytkowników.
Wchodząc do Krakowskiego sklepu HiMountain w Galerii Krakowskiej zostałem miło ''napadnięty'' przez obsługę sklepu w postaci miłej dziewczyny, która pomogła mi dobrać odpowiedni rozmiar. Jeszcze tylko kolor - granatowy i już sandały lądują w moim plecaku.
Zakupione w maju 2007-go roku.

Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne - jakość wykonania na pierwszy rzut oka dobra. Gdzieniegdzie wystające niteczki, ale nic poza tym.

PODESZWA
Odlana z jednego kawałka gumy o bliżej nieokreślonych właściwościach. Wygodna. Czasami zdarzyło mi się chodzić w deszczu czy błotku, ale zazwyczaj nie miewałem problemów z nadmiernym ślizganiem się. Nawet na wilgotnych skałach jury krakowsko-częstochowskiej nie miały większych problemów.
Nie nabawiłem się nigdy odparzeń czy innych otarć z powodu podeszwy. Zawsze wygodnie.
Obawiałem się też, że taka ''goła'' guma będzie powodowała u mnie nadmierną potliwość stóp, jednak nie miało to miejsca. Powiem więcej - stopa zawsze pozostawała sucha. Nadmienię, że stopy są jednymi z mniej pocących się członków mojego ciała. ;)
W sandałach chodziłem dużo w wakacje. Poza tym - codziennie w szkole. :) Nie powiem - podeszwa się trochę zużyła. Moim zdaniem trochę za szybko się ścierała biorąc pod uwagę niezbyt wysoką intensywność użytkowania. Niestety nie wiem w jakim tempie ten proces by postępował, ponieważ sandałów już nie mam.

PASKI
Wygodne. Na paskach okalających stopę - poduszki neoprenowe. Nic się nie wrzynało, nic nie uwierało. Niestety - paski niezbyt pewnie trzymają stopę, do tego są trochę za długie - przynajmniej jak dla mnie. Mogły by być krótsze o jakieś 2 centymetry. Rzepy do końca trzymały dobrze, nie widać było większych oznak zużycia. Końce pasków jednak po dosyć krótkim czasie zaczęły się strzępić i wystawały z nich nitki. W sklepie zapewniano mnie, że paski stanowią jedną całość wewnątrz podeszwy. Nie mam pojęcia czy tak faktycznie jest, ale nie wygląda to tak. Po mniej niż roku użytkowania wyrwał się z podeszwy pasek i to podczas zakładania sandała! Po oględzinach śmiem wątpić, że pasek zlany w całość wewnątrz wyrwałby się w taki sposób. Nie sposób tego naprawić. Na buty był dany rok gwarancji i z tego przywileju skorzystałem - oddano mi bez szemrania pieniądze.

Taki sam żywot spotkał identyczne sandały mojego kolegi - wyrwany pasek dokładnie w tym samym miejscu. Mniej - więcej po tym samym czasie użytkowania.

PODSUMOWANIE
Nie polecam! Zdecydowanie warto zapłacić nawet dwa-razy tyle za porządne sandały. Wytrzymałość - paski beznadziejne, podeszwa - dosyć dobra, niestety szybko się ścierała. Wygodne - to fakt, nigdy nie było z tym problemów.

Wady:
-wyrwany pasek! (to samo u mojego kolegi)
-paski wątpliwej jakości,
-zbyt szybko ścierająca się podeszwa,
-kiepskie trzymanie stopy.

Zalety:
-wygoda!
-podeszwa dobrze trzyma się podłoża,
-podeszwa nie wzmaga pocenia się stóp.

OCENA PRODUKTU:

Podeszwa: 4/5
Wygoda: 5/5
Wytrzymałość: 1/5
Ogólna: 3.33/5



Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] HiMountain Nevis - przez Jimbo - 06-01-2008, 21:16
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez Melo - 06-01-2008, 21:46
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez Warzyn - 06-01-2008, 23:08
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez Almalibre - 06-01-2008, 23:10
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez Jimbo - 06-01-2008, 23:15
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez Warzyn - 06-01-2008, 23:21
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez Jimbo - 06-01-2008, 23:23
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez Luka - 06-01-2008, 23:54
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez Rojas - 07-01-2008, 10:51
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez alpinek - 07-01-2008, 12:25
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez Almalibre - 07-01-2008, 22:58
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez Jimbo - 07-01-2008, 23:08
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez Bożena - 18-01-2008, 07:42
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez szept111 - 17-08-2008, 14:10
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez mariusz - 17-08-2008, 15:38
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez carlosmuz - 11-05-2012, 13:55
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez witek2003 - 21-07-2012, 18:44
RE:[Recenzja] HiMountain Nevis - przez czapka - 21-07-2012, 20:36

Skocz do: