To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Sprzęt firmy TrekSport / głównie plecaki, odzież, śpiwory
#89
Najwyższa już pora by skończyć z mitem że plecaki Trek Sportu sprzedawane w Polsce(od 1998r)były produkowane w Słowacji.W 1999r.wybrałem się do firmowego sklepu TS w Bratysławie a stamtąd do siedziby firmy by ja zwiedzic.TS rozprowadzał wtedy produkty Lafumy,Tevy i Metzelera więc kontakty w Chinach miał doskonałe.zamiast fabryki ujrzałem magazyn i obok małą montownię.Składano tam dostarczone z Chin elementy plecaków.Na stelaże wsuwano system nośny który potem zakładano w plecaku.No i gotowe-mamy juz''made in slovakia''!(przez rok z ich usług korzystał polski Pajak montujac ich system nośny w swoich plecakach-na szczęscie dla klientów przestał).Zresztą nie trwało to długo bo prawo na Słowacji się zmieniło i od 2001r.w TSach były wszywki''made in china''które polski dystrybutor... recznie wycinał bo na metce papierowej nadal było w kodzie kreskowym 858 czyli nadal można było wmawiac ze to Słowacja.Taki kod jest do dzisiaj ale obecny dystrybutor nie oszukuje klientów i nie wycina wszywek.
Pozdrawiam wszystkich którzy nie kupili polskich plecaków tylko TSy bo wmówiono im że ''słowackie''są lepsze.Sam to robiłem bo byłem wtedy sprzedawcą:-).Aż dziw jak łatwo było wcisnąc takie coś klientowi...Np.polskie firmy szyły już wtedy z nowszych odmian cordury cieńszych i mocniejszych niz stara,a Trek szył z najtańszej starej cordury 1500 produkowanej od lat 60tych.Wystarczyło powiedzieć że im grubsza tym lepsza i juz...:-).nikt nie pytał o wagę(a TSy były wtedy najcięższe na rynku) Albo mówiło się ze gruboziarniste zamki YKK są najtrwalsze i najsolidniejsze.(oczywiście te standardowe drobnoziarniste sa lepsze-lżejsze,mniej podatne na uszkodzenia i łatwiejsze do naprawy).O tasmach się tez kłamało itd.,itp..Albo taki Karrimor-właściciel sklepu nie miał dostępu do dystrybutora tylko kupował je przez pośrednika(bo konkurencja miała)więc marża na nich była mała-zatem mieliśmy''prikaz''by twierdzić zę karrimory to beznadziejna chińszczyzna a dożywotnia gwarancja to pusty chwyt marketingowy(właściwie to była prawda,reklamacje od nas nie były uwzględniane bo nie byliśmy w autoryzowanej sieci sprzedaży Karrimora)Jak sprawdzaliśmy odsetki reklamacj(ilość sprzedanych egzemplarzy do egzemplarzy reklamowanych)to Trek Sport miał odsetek trzy razy wyższy niż Karrimor.Nawet jakby Trek był sześć razy gorszy to i tak by się opłacało.Oficjalnie mówiłem klientom że nie ma reklamacji na Treki,ale rzecz jasna były-na zamki(nigdy nie uznawane bo zamki były niestandardowe i trzeba by wymieniać cały zamek),na klamry(uznawane rzadko,czasami),na szwy(te zawsze uznawali),na pianki oddychające(nigdy nie uznali-zawsze niby to''uszkodzenie mechaniczne'').Nawiasem mówiąc obecne Treki sa lepsze od tych starych.
eeech...to były czasy-''to se ne vrati''.Teraz metody wciskania klientowi sprzedawcy mają jeszcze lepsze.Np.internet.Takie ngt.pl-super instrument do reklamowania swoich produktów lub zwalcznia konkurencji(polecamy,nie polecamy:-)).Strasznie mnie bawi rozpoznawanie stylu poszczególnych marketingowców...
-------------------------------------------
ekssubiekt

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Sprzęt firmy TrekSport / głównie plecaki, odzież, śpiwory - przez sasq pajak/grappa.pl - 22-08-2007, 07:45
RE:Sprzęt firmy TrekSport / głównie plecaki, odzież, śpiwory - przez sasq pajak/grappa.pl - 27-08-2007, 08:14
RE:Sprzęt firmy TrekSport / głównie plecaki, odzież, śpiwory - przez ekssubiekt - 29-08-2008, 15:46
RE:Sprzęt firmy TrekSport / głównie plecaki, odzież, śpiwory - przez sasq pajak/grappa.pl - 12-10-2009, 12:41

Skocz do: