To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Sprzęt firmy TrekSport / głównie plecaki, odzież, śpiwory
#23
Nie wiem Ron dlaczego tak czepiłeś się tych Chin i tego, że jak coś chińskie to złe. Bo jak czytasz ze zrozumieniem to ja czegoś takiego nie powiedziałem. Pisząc o chińskiej tandecie piszę o kiepskim wyrobie z Chin (mógłbym napisać o polskiej czy niemieckiej tandecie - bo wszędzie są produkowane dobre i złe jakościowo produkty).
Bezsprzecznie Treksport szyjąc plecaki u siebie był przez Czechów i Słowaków uważany za świetną markę. Po przeniesieniu produkcji na Wschód ma wg nich niestety problemy z utrzymaniem jakości. Nie jest to zależne od tego czy on szyje w Chinach, Malezji, czy BoraBora, ale od tego jakiego sobie zapewnił tam partnera, czy ma swojego rezydenta, który pilnuje jego interesów i na jakie godzi się koszty. Łatwiej i taniej jest dopilnować coś na swoim podwórku niż tysiące kilometrów dalej.
Większośc produktów pochodzi teraz z Bliskiego lub Dalekiego Wschodu. Marki, które wymieniłeś sa produkowane w Chinach, ale nie są też tanie. I nie płaci się tu tylko za firmę, ale też za jakość, bo polityka jakości jest niestety kosztowna i często firmy, które chcą konkurować na rynku ceną muszą niestety o niej zapominać.
Mnie plecaki Treksporta podobają się, wyglądały dobrze, ale przed zakupem zasięgnąłem informacji, które uznałem za wiarygodne i nie dokonałem zakupu. Nie dlatego, że pochodzą z Chin, ale dlatego, że wg sprzedawców i użytkowników Treksport nie zapewnia już wysokiej jakości swojego produktu po przeniesieniu produkcji.
Nie polecę Ci w zwiażku z tym ''niechińskich'' produktów bo mi jest wszystko jedno gdzie produkt został wyprodukowany. Ważne jak. A łacha z ciebie drzeć nie będę bo nie interesują mnie osobiste ''wycieczki'' i kupisz sobie co ci się spodoba. Ja po prostu podzieliłem się wiedzą, która miałem na temat ich produktów, bo chyba o to chodzi na tym forum. Ale widać nie wszystkim...

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Sprzęt firmy TrekSport / głównie plecaki, odzież, śpiwory - przez bartoldzik - 16-04-2007, 08:19
RE:Sprzęt firmy TrekSport / głównie plecaki, odzież, śpiwory - przez sasq pajak/grappa.pl - 22-08-2007, 07:45
RE:Sprzęt firmy TrekSport / głównie plecaki, odzież, śpiwory - przez sasq pajak/grappa.pl - 27-08-2007, 08:14
RE:Sprzęt firmy TrekSport / głównie plecaki, odzież, śpiwory - przez sasq pajak/grappa.pl - 12-10-2009, 12:41

Skocz do: