To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof
#2
DATA RECENZJI:
17-01-2007, 21:21

Kijki zakupiłem w czerwcu 2006 roku. Skusiła mnie obniżka ceny o 20 zł oraz zapewnienie mnie przez sprzedawce w Horyzoncie że sa nwet lepsze niż Fizany o 50 zł droższe. Są to moje piersze kijki, ale zdązyły przeżyć już wiele.

Rączka
Osobiście wolałem używać rękawiczek rowerowych, bo uważałem że gumowa rączka przy pocącej sie ręce bedzie bardzo nie miła. Jedanak w warunkach jesienych, kiedy nie uzywalem rekawiczek(zimowych też bo jeszcze za ciepło) sprawowała sie całkiem przyzwoicie.

Pasek
Mnie nigdy nie sprawiał problemów, nie rozwuwał się.

Talerzyk
Jeden talerzyk zgubił mi sie już podczas pierwszego wypadu na Babią. Szcześliwie znalazł go tata ktory szedł z opoznieniem za mna. Kolejny raz zgubilem talerzyk, tmy razem na amen, idac nad Czarny Staw Gasienicowy i wpadł gdzies w gołoborza. Niestety był to czerwiec, kiedy w wyżej w Tatrach było dużo śniegu i talerzyki były bardzo przydatne.

Absorber
Trzeba przyznać że patent właczania/wyłaczania absobera jest z pozoru delikatny. Mnie nie sprawiał ogromnych problemów, byc moze daltego ze nie widzw wielkiej roznicy miedzy właczonym a wyłączonym absorberem wiec możliwe ze nie zawsze zauważałem przypadkowe wyłączanie sie absorbera.

Końcówka
Jednen z dwóch najsłabszych punktów. Po wyjsciu na Babią oraz 4 dniowym pobycie w Tatrach końcowka byla ponad połowe starta. Po kolejnym ponad tygodniowym pobycie w Tatrach koncoka starła sie prawie do samego konca sprawiając ze na skalistym podłożu kijki przestały dobrze trzymac. Postawinie inne niz prostopadłe do powierzchni powodowało ślizganie sie kijków no i brak stabilności.

System składania oraz rurki
To najwiekszy feler kijków 4 dni w tarach i troche sniegu troch itensywnego chodzenia sparwiło ze sie starsznie pokrzywiły, co jak wiadomo potem coraz bardziej komplikuje ich używanie. Po niecałych 5 dnaich zaczął mi sie luzować łaczecie rurki i kołka rozporowego. Przy odpowiednim skałdaniu udało mi sie pare dni przechodzic chociaż odpadała mi rurka a kołek rozpowy zoatawał w kijku. Koniec końców sie rozleciał na poczatku podejscia na Rysy(oczywiscie byłem z tego powodu maksymalnie wkurzozny)

Podsumowanie
Jeśli ktos mysli o poważnym chodzieniu po górach to poroponuje dołożyć i kupić porzadne kijki. Niesty człowiek jest w górach bezradny wobec awarii sprzetu, a kupując lepszy sprzet jest wieksza szansa że nie spotkają nas niemiłe niespodzianki. Kije oddałem do reklamacji, dostałem nowe ale czuje że przez najbliższe 2 lata(okres gwarancji) zdaże je na tyle wyekspalowac że znow sie bedą nadawały do rekalamacji.

OCENA PRODUKTU:

Wygoda: 4/5
Wyposażenie: 3/5
Wytrzymałość: 2/5
Ogólna: 3.00/5



Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez Baqqq - 07-01-2007, 20:52
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez rooster - 07-01-2007, 21:22
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez Jacek - 07-01-2007, 21:37
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez szary - 08-01-2007, 16:23
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez Krystian - 08-01-2007, 19:47
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez Sorc - 08-01-2007, 20:23
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez szary - 08-02-2007, 11:43
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez damian - 07-04-2008, 17:08
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez jobo - 28-05-2008, 19:22
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez Szary - 01-06-2008, 21:02
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez darek - 01-06-2008, 21:03
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez szary - 01-06-2008, 21:06
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez darek - 01-06-2008, 21:19
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez szary - 01-06-2008, 21:19
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Shock Proof - przez szary - 01-06-2008, 21:34

Skocz do: