To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Zrób to sam - DIY - materiały - dostępność / własne projekty
I z takiego zestawu używanego na okna (konkretnie na szybę drzwi do patio - bo większy rozmiar) wykonałem sobie tarpa. Zestaw kupiony na Amazon.com. Zestawy są ''indoor'' i ''outdoor''. Ja kupiłem ten pierwszy. Bo tańszy 😀. 5 baksów. Kilka razy jedynie przetestowany ale wody nie puszcza.

Znalazłem link https://www.amazon.com/Duck-Indoor-84-In...HW2Z6?th=1. Teraz nawet taniej - 2.91 USD. Wysyłka i opłaty importowe do PL to 8.57 USD, więc warto wziąć kilka sztuk. W 2007 kupowałem dwie. Na tarpa przerobiłem (wzmocniłem brzegi i oś wzdłużną, dodałem aluminiowe oczka mocujące wzdłuż krawędzi) jedną, która wciąż jest w doskonałym stanie. Ale jak napisałem - używana jedynie kilkukrotnie jako tarp.

Może też być użyta jako podkład pod namiot. Ja nie stosowałem. Jako podkładu pod podłogę ultralekkiej chińskiej trójki używałem w Kanadzie folii kupionej od razu w Walmart. Jej przeznaczenie to właśnie dodatkowe zabezpieczenie podłóg namiotowych. Wyszło, że jest mniej elastyczna od tej folii na szybę. Nie wiem, czy to było powodem ale pierwsza folia z Walmart uległa przebiciu przez jakiś ostry kikut. Kupiłem grubszą (ale równocześnie cięższą) i dawała radę aż wymieniłem ją na Tyveko-podobny materiał, który dostałem od panów na jednej z budów. Ten Tyveko-podobny też uległ przebiciu. Z innej budowy dostałem już Tyvek. Nieco grubszy i cięższy (a w zestawieniu z foliami nieporównywalnie cięższy i grubszy) ale też bardziej pancerny. Dotrwał bez przeszkód do końca wyprawy. Były to jeszcze jakieś dwa miesiące niemal codziennego rozbijania namiotu.
---
Edytowany: 2019-04-09 14:26:41
-------------------------------------------
https://gameoflife-nextround.blogspot.com


[Obrazek: 4108-185-1.jpg]

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Zrób to sam - materiały-dostępność/własne projekty - przez sasq pajak/grappa.pl - 26-01-2009, 11:29
RE:Zrób to sam - materiały-dostępność/własne projekty - przez grendel - 09-04-2019, 12:48

Skocz do: