To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Czołówka/ latarka czołowa ( w tym tanie propozycje) - wątek ogólny
(01-09-2020, 22:10)grendel napisał(a): [

W super-hiper inteligentne technologie "wyczuwające" ilość i moc światła w otoczeniu  (tryb Reactive Lighting) średnio wierzę.  Od wielu lat na rynku są smartfony. Większość z nich posiada "automatyczne podświetlenie", ustawiające jasność wyświetlacza w zależności od natężenia światła zewnętrznego. Działa to lepiej lub gorzej, jednak nigdy tak, jak bym sobie życzył. Ale ja być może kupowałem niewłaściwe (może za tanie  Undecided ) smartfony.

A ja używam od wielu, wielu lat Petzl Nao (jeszcze z pierwszej generacji) właśnie z Reactive Lighting, głownie do nocnego biegania w terenie - i nie spotkałem się z lepszym rozwiązaniem.  To dopasowanie ilości światła działa znakomicie - mam tyle światła ile potrzebuje + kształt wiązki światła jest dla mnie idealny: szeroka - widzę co się dzieje po bokach, widzę przeszkody - jak trzeba poświecić daleko - wystarczy podnieść głowę lekko.  No i co jest bardzo fajne, praktycznie nic nie trzeba ręcznie robić przy latarce, żadnych ustawień jasności, nic nie trzeba klikać, przełączać itd Dzieje się samo i tak jak powinno

Jest jeden wyjątek - gdy jest mgła lub gdy jest zimno i parujących oddech akurat ustawia się tak, że para leci "w czujnik" - to wtedy RL wariuje. Ale zawsze można go wyłączyć i dać tryb zwykłej latarki.

Ale to mały minus przy całej garści plusów
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czołówka/ latarka czołowa ( w tym tanie propozycje) - wątek ogólny - przez homeland - 02-09-2020, 09:30

Skocz do: