To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Czołówka/ latarka czołowa ( w tym tanie propozycje) - wątek ogólny
będę miał wersję R za jakieś 2 tygodnie, to ci odpowiem dokładniej. Z tego co pamiętam, to jest tam reflektor OP (chyba dobrze pamiętam). Jak tak, to mam ją w innej modowanej czołówce. Moim zdaniem idealna sprawa i do chodzenia i do biwakowania i na rower i do biegania. Jako jedynej wersji uniwersalnej, to tej zwykłej z rozpraszaczem bym nie wybrał, szybciej wersję F z uchylną klapką. Rzecz która mnie zraża do tego rozwiązania, to możliwość połamania tego ustrojstwa.

Zimowe używanie 18650 nie stwarza żadnych problemów, spokojnie, o to się nie martw. To już nie te czasy, by baterie siadały po 15 minutach. Jedynie na noc warto wsadzać latarkę do śpiwora, a tak to nie ma się czym martwić. Po ogrzaniu akusa jego energia wraca do stanu wyjściowego.

Na rower? Nie bardzo wiem jak ją by przymocować, może jakoś na te silikonowe gumy?

14 dni x 6h = 84h ciągłej pracy. 20lm to wg producenta 35h (wydaje sie realną wartością), a zatem potrzebujesz 3 sztuk aku by tylko sporadycznie zapalać 70lm. W praktyce na ścieżkach leśnych wystarczy ci nawet te 3lm, a na doświetlenie 20. Myślę, że masz szansę zmieścić się w 2 sztukach pod warunkiem, że nie będziesz chwalił sie przed kolegami kto dalej zaświeci ;-)

O panele pytaj Zbynka, generalnie jest to wersja UL (50g?) ok. 15x18cm. 1-2h aku smartfona? Nie ma bata, tak to tylko przez sieć i to z ładowarką +1A. My w trasie ładujemy Power Banki na 1 lub 2 aku. Tam siedzi generalnie zapas do latarki (ważne by dało się go wyciągać!!!), do ładowania telefonu itd. W pochmurny dzień ładowanie jest bardzo wolne, ale w słoneczny w te kilka godzin jak nie całego, to w ok. 70% raczej naładujesz.

Podsumowując. 2x18650 3400mAh Panasonica. Jeden w latarce i drugi w PB + panel i codzienne doładowywanie aku na plecaku, w bazie itp. Powinno to wystarczyć na te 6h oszczędnej pracy bez zabaw.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Czołówki (tanie) / czołówka / latarka czołowa - wątek ogólny - przez Arni - 18-11-2017, 16:23

Skocz do: